Imię Abdelkrim

Pochodzenie imienia Abdelkrim

Imię Abdelkrim jest pochodzenia arabskiego i składa się z dwóch części: „Abdel” i „Krim”. W języku arabskim „Abdel” oznacza „sługa”, a „Krim” to jedno z imion Allaha, najwyższego boga w religii muzułmańskiej. Dlatego imię Abdelkrim tłumaczy się po arabsku jako „sługa Allaha”.

Znaczenie i znaczenie imienia Abdelkrim w kulturze arabskiej

W kulturze arabskiej imiona mają głębokie znaczenie i są starannie wybierane przez rodziców. Imię Abdelkrim ma ogromne znaczenie w religii muzułmańskiej, ponieważ odzwierciedla oddanie i poddanie się Allahowi. Imiona rozpoczynające się od „Abdel” są bardzo powszechne w świecie arabskim, ponieważ podkreślają uwielbienie i poddanie się Bogu.

Ponadto w niektórych społecznościach arabskich imię Abdelkrim może wiązać się ze szczególnym szacunkiem, ponieważ przywołuje na myśl, że osoba nosząca to imię jest wiernym sługą Allaha i rygorystycznie przestrzega zasad islamu.< / p>

Odmiany imienia Abdelkrim w różnych regionach

Ze względu na różnorodność językową w świecie arabskim imię Abdelkrim może mieć różne odmiany w różnych regionach. Niektóre z bardziej powszechnych wariantów to Abdulkarim, Abdelkarim i Abdul Kareem.

Te warianty zachowują oryginalne znaczenie słowa „sługa Allaha”, ale mogą nieznacznie różnić się wymową i pismem w zależności od kraju lub regionu, w którym są używane.

Znane osobistości o imieniu Abdelkrim

W historii było kilka znanych osobistości, które nosiły imię Abdelkrim. Jednym z najbardziej znanych jest Abdelkrim El Khattabi, berberyjski przywódca wojskowy i polityczny, który w latach dwudziestych XX wieku walczył z francuską okupacją kolonialną w Afryce Północnej.

El Khattabi był postacią rewolucyjną, której udało się zjednoczyć plemiona berberyjskie i przez kilka lat stawiać opór francuskiej dominacji. Jego dziedzictwo i walka o niepodległość uczyniły go symbolem oporu i bohaterstwa w świecie arabskim.

Znaczenie imienia Abdelkrim dzisiaj

Dziś imię Abdelkrim pozostaje popularne w świecie arabskim i wśród społeczności muzułmańskich na całym świecie. Jest uważane za zaszczytne imię, które odzwierciedla wiarę w Allaha i przywiązanie do wartości islamu.

Ponadto wraz z rosnącym wpływem kultury arabskiej na skalę światową imię Abdelkrim zyskało uznanie i uznanie wśród osób o różnym pochodzeniu i wyznaniu, które upatrują w nim symbolu szacunku i oddania Bogu.

>

Podsumowując, imię Abdelkrim ma pochodzenie arabskie, które odzwierciedla poddanie się Allahowi i znaczenie wiary w kulturze muzułmańskiej. Na przestrzeni dziejów nosiło je wybitne osobistości, a dziś pozostaje istotną i szanowaną nazwą. Ze względu na swoje głębokie znaczenie i znaczenie kulturowe imię Abdelkrim nadal jest popularnym wyborem rodziców poszukujących imienia o silnych korzeniach i przekazie religijnym.Znalazłeś się na tej stronie, ponieważ chcesz dowiedzieć się więcej na temat imienia Abdelkrim. Imię Abdelkrim jest imieniem osobowym, które z pewnością z jakiegoś powodu przykuło Twoją uwagę. Nazwy osobowe takie jak Abdelkrim, to te, które wyróżniają człowieka spośród innych, zapewniając mu osobowość. W połączeniu z nazwiskiem lub nazwiskami, imię Abdelkrim pomaga osobie być znaną i wyjątkową w swojej społeczności.

Abdelkrim to imię, które zaczyna się od litery A. Możesz je znaleźć w naszych listach imion dla chłopców, które zaczynają się od A, a także w listach imion z różnych krajów, które zaczynają się od litery A.

Nazwa Abdelkrim na świecie

Abdelkrim być może zwróciło Twoją uwagę, ponieważ jest to imię dobrze znane w Twoim kraju. A może Abdelkrim jest egzotycznym imieniem w kraju, w którym mieszkasz? Na pewno nie zastanawiałeś się, ile znasz osób, których imię brzmi Abdelkrim. Na tej stronie możesz dowiedzieć się, w których krajach Abdelkrim jest najczęściej spotykanym imieniem. I oczywiście możesz dowiedzieć się, do którego kraju powinieneś się przeprowadzić, jeśli Twoje nazwisko brzmi Abdelkrim i chcesz być rozpoznawany jako osoba o innym, wyjątkowym nazwisku.

Kraje z największą liczbą osób o imieniu Abdelkrim na świecie

Zobacz mapę imienia Abdelkrim

Jeśli rozważasz imię Abdelkrim jako imię dla swojego syna lub córki, ale chcesz się dowiedzieć, czy jest to imię znane na całym świecie, to trafiłeś na właściwą stronę. Dziś, dzięki nowym technologiom i globalizacji, jesteśmy bardziej połączeni niż kiedykolwiek. Dlatego to na Tobie spoczywa odpowiedzialność za przemyślenie imienia dla Twojego dziecka. Istnieje szansa, że jeśli nazwiesz swoje dziecko Abdelkrim, to później, gdy będzie dorosłe, będzie chciało ocierać się o ludzi z innych części świata. Czy Abdelkrim będzie popularne w tych innych miejscach? Oto Twoja szansa, aby dowiedzieć się, w jakich krajach Abdelkrim jest najbardziej typowym imieniem.

Imię osoby Abdelkrim na mapie

 1. Algieria Algieria (130900)
 2. Maroko Maroko (69469)
 3. Francja Francja (3416)
 4. Hiszpania Hiszpania (1811)
 5. Arabia Saudyjska Arabia Saudyjska (991)
 6. Belgia Belgia (388)
 7. Stany Zjednoczone Stany Zjednoczone (200)
 8. Kanada Kanada (184)
 9. Tunezja Tunezja (114)
 10. Katar Katar (112)
 11. Anglia Anglia (104)
 12. Irak Irak (92)
 13. Niemcy Niemcy (53)
 14. Szwecja Szwecja (33)
 15. Włochy Włochy (31)
 16. Szwajcaria Szwajcaria (26)
 17. Tajlandia Tajlandia (13)
 18. Niderlandy Niderlandy (12)
 19. Norwegia Norwegia (10)
 20. Polska Polska (9)
 21. Gabon Gabon (9)
 22. Brazylia Brazylia (7)
 23. Ekwador Ekwador (7)
 24. Afryka Południowa Afryka Południowa (6)
 25. Zjednoczone Emiraty Arabskie Zjednoczone Emiraty Arabskie (6)
 26. Monako Monako (5)
 27. Niger Niger (5)
 28. Finlandia Finlandia (5)
 29. Egipt Egipt (4)
 30. Szkocja Szkocja (4)
 31. Benin Benin (3)
 32. Izrael Izrael (2)
 33. Jemen Jemen (2)
 34. Malezja Malezja (2)
 35. Dania Dania (2)
 36. Rosja Rosja (2)
 37. Senegal Senegal (2)
 38. Węgry Węgry (1)
 39. Indonezja Indonezja (1)
 40. Tajwan Tajwan (1)
 41. Irlandia Irlandia (1)
 42. Wenezuela Wenezuela (1)
 43. Andora Andora (1)
 44. Jordania Jordania (1)
 45. Austria Austria (1)
 46. Kuwejt Kuwejt (1)
 47. Australia Australia (1)
 48. Liban Liban (1)
 49. Luksemburg Luksemburg (1)
 50. Bułgaria Bułgaria (1)
 51. Bahrajn Bahrajn (1)
 52. Mali Mali (1)
 53. Malta Malta (1)
 54. Nowa Kaledonia Nowa Kaledonia (1)
 55. Chiny Chiny (1)
 56. Kostaryka Kostaryka (1)
 57. Nigeria Nigeria (1)
 58. Dżibuti Dżibuti (1)
 59. Polinezja Francuska Polinezja Francuska (1)
 60. Portugalia Portugalia (1)
 61. Estonia Estonia (1)
 62. Sudan Sudan (1)
 63. Singapur Singapur (1)
 64. Czad Czad (1)
 65. Grecja Grecja (1)
 66. Skorzystaj z naszej mapy świata, aby szybko i łatwo wyświetlić wszystkie dane potrzebne do poznania, gdzie Abdelkrim jest powszechnie używane, a gdzie jest to egzotyczne imię. Nasza mapa świata łączy się z bazą danych, która jest regularnie aktualizowana, z nowymi danymi o nazwiskach ludzi na całym świecie. Jeśli nazywasz się Abdelkrim, masz krewnego o imieniu Abdelkrim, zastanawiasz się nad nazwaniem postaci w swojej powieści Abdelkrim lub jest to imię, które wybrałeś dla swojego dziecka, zobacz ile innych osób na świecie możesz znaleźć o tym imieniu i w jakim kraju się znajdują.