Imię Abdulmajeed

Pochodzenie i znaczenie imienia Abdulmajeed

Imię Abdulmajeed jest pochodzenia arabskiego i ma głębokie znaczenie w kulturze islamu. Imię to jest popularne w wielu społecznościach muzułmańskich, a jego znaczenie jest zakorzenione w historii i tradycjach religii islamskiej.

Pochodzenie imienia Abdulmajeed

Imię Abdulmajeed pochodzi z klasycznego języka arabskiego i składa się z dwóch słów: „Abdul”, co oznacza „sługa” i „Majeed”, co można przetłumaczyć jako „chwalebny” lub „szlachetny”. Dlatego dosłowne znaczenie imienia Abdulmajeed to „sługa chwalebnego” lub „sługa szlachetnie urodzonego”.

Imię Abdulmajeed ma swoje korzenie w Koranie, świętej księdze islamu. Wiele imion w kulturze arabskiej ma znaczenie religijne i jest związane z kultem Allaha, jedynego Boga w wierze islamskiej.

W kulturze arabskiej imię Abdulmajeed jest bardzo szanowane i uważane za potężne imię, które odzwierciedla oddanie i wywyższenie wielkości Allaha. Wybór imion w kulturze arabskiej jest aktem o ogromnym znaczeniu i odzwierciedla duchowe połączenie osobę z jej wiarą i jej wspólnotą.

Znaczenie imienia Abdulmajeed

Imię Abdulmajeed ma bogate i głębokie znaczenie w kulturze islamu. Będąc połączeniem słów „sługa” i „chwalebny” lub „szlachetny”, imię to odzwierciedla pokorę i oddanie jednostki Bogu. W wierze muzułmańskiej bycie sługą Allaha uważane jest za zaszczyt i świętą odpowiedzialność.

Imię Abdulmajeed niesie także ze sobą ideę szlachetności i wielkości. Używając określenia „chwalebny” lub „szlachetny” do opisania Allaha, imię to podkreśla wielkość i majestat Stwórcy. Dlatego noszenie imienia Abdulmajeed podkreśla znaczenie oddawania czci i służenia Bogu, a także szacunku dla Jego wielkości i szlachetności.

W kulturze islamu imię Abdulmajeed jest uważane za wyraz szacunku i miłości do Boga. Rodzice, którzy wybierają to imię dla swoich dzieci, czynią to w nadziei, że dziecko będzie mogło wzrastać w wierze i podążać drogą pobożności i szlachetności.

Odmiany Abdulmajeeda i popularność

W różnych społecznościach muzułmańskich na całym świecie imię Abdulmajeed może mieć różną formę pisma, ale podstawowe znaczenie pozostaje niezmienne. W niektórych miejscach imię może pojawić się jako Abdulmajid lub Abdu'l-Majid, ale wszystkie mają to samo pochodzenie i duchowe znaczenie.

Popularność imienia Abdulmajeed różni się w zależności od regionu i tradycji kulturowych. W niektórych społecznościach muzułmańskich imię to jest powszechne i cenione ze względu na swoje znaczenie religijne. Wybór imion w kulturze arabskiej jest kwestią rodziny i duchowej dumy, a Abdulmajeed to imię odzwierciedlające oddanie i związek z wiarą islamską.

Krótko mówiąc, imię Abdulmajeed ma swoje korzenie w kulturze arabskiej i tradycji islamskiej. Jego znaczenie „sługa chwalebnego” lub „sługa szlachetnego” odzwierciedla pokorę, oddanie i cześć wobec Boga. Imię to jest wyrazem miłości i szacunku dla wielkości i szlachetności Allaha i jest cenione w społecznościach muzułmańskich ze względu na swoje duchowe znaczenie i związek z wiarą.

Wybór imienia jest znaczącym aktem w kulturze arabskiej i muzułmańskiej, a imię Abdulmajeed niesie ze sobą głęboką tradycję duchową oraz przesłanie oddania i szacunku wobec Boga.

Znalazłeś się na tej stronie, ponieważ chcesz dowiedzieć się więcej na temat imienia Abdulmajeed. Imię Abdulmajeed jest imieniem osobowym, które z pewnością z jakiegoś powodu przykuło Twoją uwagę. Nazwy osobowe takie jak Abdulmajeed, to te, które wyróżniają człowieka spośród innych, zapewniając mu osobowość. W połączeniu z nazwiskiem lub nazwiskami, imię Abdulmajeed pomaga osobie być znaną i wyjątkową w swojej społeczności.

Abdulmajeed to imię dla chłopców, które występuje w większości miejsc, gdzie jest znane. Jednak warto zauważyć, że to samo imię może być męskie lub żeńskie, w zależności od kraju, a istnieją nawet kraje, gdzie Abdulmajeed może być imieniem unisex.

W przypadku Abdulmajeed mamy do czynienia z imieniem, które występuje w wielu krajach. Ale jeśli interesuje cię pochodzenie Abdulmajeed, najlepiej jest spojrzeć na kraje, gdzie ma ono największe występowanie, dlatego polecamy odwiedzenie naszej mapy świata z imionami.

Ponieważ Abdulmajeed to imię dla chłopców, które zaczyna się od litery A, wielu ludzi decyduje się dać swoim dzieciom imię Abdulmajeed z powodu preferencji dla litery A.

Abdulmajeed to imię, które zaczyna się od litery A. Możesz je znaleźć w naszych listach imion dla chłopców, które zaczynają się od A, a także w listach imion z różnych krajów, które zaczynają się od litery A.

Nazwa Abdulmajeed na świecie

Abdulmajeed być może zwróciło Twoją uwagę, ponieważ jest to imię dobrze znane w Twoim kraju. A może Abdulmajeed jest egzotycznym imieniem w kraju, w którym mieszkasz? Na pewno nie zastanawiałeś się, ile znasz osób, których imię brzmi Abdulmajeed. Na tej stronie możesz dowiedzieć się, w których krajach Abdulmajeed jest najczęściej spotykanym imieniem. I oczywiście możesz dowiedzieć się, do którego kraju powinieneś się przeprowadzić, jeśli Twoje nazwisko brzmi Abdulmajeed i chcesz być rozpoznawany jako osoba o innym, wyjątkowym nazwisku.

Kraje z największą liczbą osób o imieniu Abdulmajeed na świecie

Zobacz mapę imienia Abdulmajeed

Jeśli rozważasz imię Abdulmajeed jako imię dla swojego syna lub córki, ale chcesz się dowiedzieć, czy jest to imię znane na całym świecie, to trafiłeś na właściwą stronę. Dziś, dzięki nowym technologiom i globalizacji, jesteśmy bardziej połączeni niż kiedykolwiek. Dlatego to na Tobie spoczywa odpowiedzialność za przemyślenie imienia dla Twojego dziecka. Istnieje szansa, że jeśli nazwiesz swoje dziecko Abdulmajeed, to później, gdy będzie dorosłe, będzie chciało ocierać się o ludzi z innych części świata. Czy Abdulmajeed będzie popularne w tych innych miejscach? Oto Twoja szansa, aby dowiedzieć się, w jakich krajach Abdulmajeed jest najbardziej typowym imieniem.

Imię osoby Abdulmajeed na mapie

 1. Libia Libia (3121)
 2. Indie Indie (2666)
 3. Nigeria Nigeria (2569)
 4. Pakistan Pakistan (1293)
 5. Arabia Saudyjska Arabia Saudyjska (874)
 6. Katar Katar (225)
 7. Kuwejt Kuwejt (171)
 8. Zjednoczone Emiraty Arabskie Zjednoczone Emiraty Arabskie (170)
 9. Bahrajn Bahrajn (163)
 10. Egipt Egipt (87)
 11. Malawi Malawi (85)
 12. Tajlandia Tajlandia (61)
 13. Stany Zjednoczone Stany Zjednoczone (56)
 14. Sudan Sudan (36)
 15. Malezja Malezja (28)
 16. Filipiny Filipiny (20)
 17. Anglia Anglia (15)
 18. Oman Oman (13)
 19. Kanada Kanada (13)
 20. Izrael Izrael (13)
 21. Niemcy Niemcy (9)
 22. Francja Francja (9)
 23. Jordania Jordania (8)
 24. Szwecja Szwecja (5)
 25. Jemen Jemen (4)
 26. Ghana Ghana (4)
 27. Irak Irak (4)
 28. Sri Lanka Sri Lanka (4)
 29. Uganda Uganda (3)
 30. Afganistan Afganistan (2)
 31. Australia Australia (2)
 32. Szwajcaria Szwajcaria (2)
 33. Algieria Algieria (2)
 34. Syria Syria (2)
 35. Tanzania Tanzania (2)
 36. Islandia Islandia (2)
 37. Malediwy Malediwy (1)
 38. Namibia Namibia (1)
 39. Belgia Belgia (1)
 40. Polska Polska (1)
 41. Białoruś Białoruś (1)
 42. Hiszpania Hiszpania (1)
 43. Finlandia Finlandia (1)
 44. Szkocja Szkocja (1)
 45. Irlandia Irlandia (1)
 46. Kenia Kenia (1)
 47. Kazachstan Kazachstan (1)
 48. Skorzystaj z naszej mapy świata, aby szybko i łatwo wyświetlić wszystkie dane potrzebne do poznania, gdzie Abdulmajeed jest powszechnie używane, a gdzie jest to egzotyczne imię. Nasza mapa świata łączy się z bazą danych, która jest regularnie aktualizowana, z nowymi danymi o nazwiskach ludzi na całym świecie. Jeśli nazywasz się Abdulmajeed, masz krewnego o imieniu Abdulmajeed, zastanawiasz się nad nazwaniem postaci w swojej powieści Abdulmajeed lub jest to imię, które wybrałeś dla swojego dziecka, zobacz ile innych osób na świecie możesz znaleźć o tym imieniu i w jakim kraju się znajdują.