Imię Abdulmalik

Znaczenie i pochodzenie imienia Abdulmalik

Imię Abdulmalik to imię pochodzenia arabskiego, używane w wielu kulturach na przestrzeni dziejów. W tym artykule zbadamy znaczenie i pochodzenie tego imienia, a także jego znaczenie w różnych kulturach i religiach na całym świecie.

Pochodzenie

Imię Abdulmalik ma swoje korzenie w klasycznym języku arabskim i pochodzi z połączenia dwóch słów: „Abd”, co oznacza „sługa” lub „czciciel”, oraz „Al-Malik”, co tłumaczy się jako „Władca” lub „Król”. „. Dlatego też dosłowne znaczenie Abdulmalika to „sługa Al-Malika” lub „czciciel Władcy”. Imię to jest powszechnie używane w krajach arabskich i muzułmańskich, ale zyskało popularność także w innych częściach świata.

Imię Abdulmalik ma bogatą historię sięgającą czasów przedislamskich na Półwyspie Arabskim. Wraz z nadejściem islamu imię to stało się jednym z najpopularniejszych imion wśród muzułmanów, ponieważ jest uważane za imię, które oddaje cześć Allahowi, „Władcy” i ukazuje uległość i oddanie osoby, która je nosi. .

Znaczenie w kulturze arabskiej

W kulturze arabskiej imię Abdulmalik uważane jest za imię o wielkim znaczeniu i honorze. Uważa się, że noszenie tego imienia niesie ze sobą cechy przywódcze, szlachetność i pobożność religijną. Co więcej, w historii kalifatów arabskich i muzułmańskich kilku władców nosiło imię Abdulmalik, co również przyczyniło się do ich prestiżu i statusu w społeczeństwie arabskim.

W poezji arabskiej i literaturze klasycznej imię Abdulmalik było wymieniane przy wielu okazjach, co podkreślało cześć i szacunek, jakim społeczeństwo arabskie darzy to imię. Uważa się, że osoby noszące to imię są przeznaczone do wielkich osiągnięć i wniesienia znaczącego wkładu w świat.

Użyj w innych kulturach

Na przestrzeni dziejów imię Abdulmalik rozprzestrzeniło się poza kraje arabskie i muzułmańskie, stając się używane w różnych kulturach i społecznościach na całym świecie. Wraz z globalizacją i migracją imię to zyskało popularność w krajach zachodnich i stało się częstym wyborem rodziców poszukujących imienia dla swoich dzieci inspirowanego językiem arabskim lub muzułmańskim.

W kulturze islamu imię Abdulmalik jest cenione ze względu na swoje znaczenie religijne i związek z wiarą muzułmańską. Uważa się, że osoby noszące to imię mają szczególną więź z Allahem i ich przeznaczeniem jest prowadzenie pobożnego i cnotliwego życia.

Warianty nazw

Oprócz imienia Abdulmalik istnieje kilka jego odmian używanych w różnych częściach świata arabskiego i muzułmańskiego. Niektóre z tych wariantów to: Abd al-Malik, Abdelmalik, Abdul Malik i Abdul Malek. Warianty te zachowują pierwotne znaczenie nazwy i są równie cenione w społecznościach, w których są używane.

Należy zauważyć, że imię Abdulmalik zostało również przyjęte przez ludzi różnych religii i kultur, którzy doceniają jego znaczenie i silny rezonans duchowy. W wielu przypadkach nazwę zaadaptowano tak, aby odzwierciedlała wymowę i pisownię różnych języków, co pokazało jej szeroki zakres i wszechstronność jako nazwy.

Wniosek

Podsumowując, imię Abdulmalik ma długą historię i bogatą tradycję w kulturze arabskiej i muzułmańskiej. Jego duchowe znaczenie i związek z Allahem sprawiają, że jest to imię o wielkim znaczeniu i honorze dla tych, którzy je noszą. Na przestrzeni wieków imię to przekroczyło granice i znalazło swoje miejsce w społeczeństwie globalnym, gdzie nadal jest cenione za swoje piękno, znaczenie i duchowy rezonans. Od Półwyspu Arabskiego po najdalsze zakątki świata Abdulmalik pozostaje imieniem budzącym szacunek, oddanie i podziw.Znalazłeś się na tej stronie, ponieważ chcesz dowiedzieć się więcej na temat imienia Abdulmalik. Imię Abdulmalik jest imieniem osobowym, które z pewnością z jakiegoś powodu przykuło Twoją uwagę. Nazwy osobowe takie jak Abdulmalik, to te, które wyróżniają człowieka spośród innych, zapewniając mu osobowość. W połączeniu z nazwiskiem lub nazwiskami, imię Abdulmalik pomaga osobie być znaną i wyjątkową w swojej społeczności.

Abdulmalik to imię dla chłopców, które występuje w większości miejsc, gdzie jest znane. Jednak warto zauważyć, że to samo imię może być męskie lub żeńskie, w zależności od kraju, a istnieją nawet kraje, gdzie Abdulmalik może być imieniem unisex.

Nazwa Abdulmalik na świecie

Abdulmalik być może zwróciło Twoją uwagę, ponieważ jest to imię dobrze znane w Twoim kraju. A może Abdulmalik jest egzotycznym imieniem w kraju, w którym mieszkasz? Na pewno nie zastanawiałeś się, ile znasz osób, których imię brzmi Abdulmalik. Na tej stronie możesz dowiedzieć się, w których krajach Abdulmalik jest najczęściej spotykanym imieniem. I oczywiście możesz dowiedzieć się, do którego kraju powinieneś się przeprowadzić, jeśli Twoje nazwisko brzmi Abdulmalik i chcesz być rozpoznawany jako osoba o innym, wyjątkowym nazwisku.

Kraje z największą liczbą osób o imieniu Abdulmalik na świecie

Zobacz mapę imienia Abdulmalik

Jeśli rozważasz imię Abdulmalik jako imię dla swojego syna lub córki, ale chcesz się dowiedzieć, czy jest to imię znane na całym świecie, to trafiłeś na właściwą stronę. Dziś, dzięki nowym technologiom i globalizacji, jesteśmy bardziej połączeni niż kiedykolwiek. Dlatego to na Tobie spoczywa odpowiedzialność za przemyślenie imienia dla Twojego dziecka. Istnieje szansa, że jeśli nazwiesz swoje dziecko Abdulmalik, to później, gdy będzie dorosłe, będzie chciało ocierać się o ludzi z innych części świata. Czy Abdulmalik będzie popularne w tych innych miejscach? Oto Twoja szansa, aby dowiedzieć się, w jakich krajach Abdulmalik jest najbardziej typowym imieniem.

Imię osoby Abdulmalik na mapie

 1. Nigeria Nigeria (47223)
 2. Arabia Saudyjska Arabia Saudyjska (3497)
 3. Etiopia Etiopia (2659)
 4. Sudan Sudan (2181)
 5. Kenia Kenia (1553)
 6. Filipiny Filipiny (939)
 7. Tanzania Tanzania (511)
 8. Indie Indie (355)
 9. Egipt Egipt (347)
 10. Pakistan Pakistan (330)
 11. Polska Polska (283)
 12. Rosja Rosja (208)
 13. Oman Oman (174)
 14. Somalia Somalia (160)
 15. Jemen Jemen (144)
 16. Uzbekistan Uzbekistan (136)
 17. Uganda Uganda (113)
 18. Stany Zjednoczone Stany Zjednoczone (106)
 19. Tajlandia Tajlandia (100)
 20. Indonezja Indonezja (91)
 21. Bahrajn Bahrajn (59)
 22. Anglia Anglia (48)
 23. Irak Irak (39)
 24. Malezja Malezja (36)
 25. Kanada Kanada (34)
 26. Kuwejt Kuwejt (28)
 27. Kazachstan Kazachstan (26)
 28. Katar Katar (26)
 29. Kirgistan Kirgistan (18)
 30. Szwecja Szwecja (12)
 31. Afryka Południowa Afryka Południowa (10)
 32. Zjednoczone Emiraty Arabskie Zjednoczone Emiraty Arabskie (9)
 33. Finlandia Finlandia (7)
 34. Niemcy Niemcy (5)
 35. Islandia Islandia (5)
 36. Afganistan Afganistan (3)
 37. Azerbejdżan Azerbejdżan (3)
 38. Syria Syria (3)
 39. Australia Australia (2)
 40. Brazylia Brazylia (2)
 41. Chiny Chiny (2)
 42. Francja Francja (2)
 43. Izrael Izrael (2)
 44. Włochy Włochy (1)
 45. Jamajka Jamajka (1)
 46. Jordania Jordania (1)
 47. Liban Liban (1)
 48. Austria Austria (1)
 49. Liberia Liberia (1)
 50. Lesotho Lesotho (1)
 51. Malawi Malawi (1)
 52. Bośnia i Hercegowina Bośnia i Hercegowina (1)
 53. Belgia Belgia (1)
 54. Niger Niger (1)
 55. Niderlandy Niderlandy (1)
 56. Kamerun Kamerun (1)
 57. Norwegia Norwegia (1)
 58. Kuba Kuba (1)
 59. Hiszpania Hiszpania (1)
 60. Walia Walia (1)
 61. Ghana Ghana (1)
 62. Ukraina Ukraina (1)
 63. Skorzystaj z naszej mapy świata, aby szybko i łatwo wyświetlić wszystkie dane potrzebne do poznania, gdzie Abdulmalik jest powszechnie używane, a gdzie jest to egzotyczne imię. Nasza mapa świata łączy się z bazą danych, która jest regularnie aktualizowana, z nowymi danymi o nazwiskach ludzi na całym świecie. Jeśli nazywasz się Abdulmalik, masz krewnego o imieniu Abdulmalik, zastanawiasz się nad nazwaniem postaci w swojej powieści Abdulmalik lub jest to imię, które wybrałeś dla swojego dziecka, zobacz ile innych osób na świecie możesz znaleźć o tym imieniu i w jakim kraju się znajdują.