Imię Annelies

Pochodzenie i znaczenie Annelies

Nazwa Annelies ma bogatą i niepowtarzalną historię sięgającą różnych kultur i tradycji. W tym artykule zbadamy pochodzenie i znaczenie Annelies, a także ich popularność w różnych częściach świata. Od etymologii po ewolucję na przestrzeni czasu – jest wiele do odkrycia na temat tej fascynującej nazwy.

Pochodzenie imienia Annelies

Imię Annelies ma pochodzenie germańskie i holenderskie i pochodzi od połączenia imion Ana i Lies. Hannah z kolei pochodzi od hebrajskiego Hannah, co oznacza „współczujący” lub „pełen łaski”. Lies to skrócona forma słowa Elisabeth, co po hebrajsku oznacza „Bóg jest obfity” lub „bogini obfitości”.

Imię Annelies jest od wieków popularne w krajach niemieckojęzycznych i niderlandzkojęzycznych, a jego użycie rozprzestrzeniło się na inne części świata w miarę migracji ludzi i mieszania się kultur. Przez lata nazwa przyjmowała różne formy i warianty w różnych językach i kulturach, ale jej pierwotne znaczenie przetrwało.

Znaczenie imienia Annelies

Znaczenie imienia Annelies wiąże się ze współczuciem, łaską i obfitością. Osoby noszące to imię są zwykle znane ze swojej życzliwości, hojności i życzliwości. Połączenie Ana i Lies odzwierciedla zrównoważoną i wyrozumiałą osobowość, z naturalną skłonnością do dobra innych. Nosicielki imienia Annelies są często postrzegane jako osoby o życzliwym i łagodnym usposobieniu, ceniące relacje międzyludzkie i starające się pomagać otaczającym ich osobom.

W kulturze germańskiej i holenderskiej imię Annelies kojarzy się z tradycją i rodziną, reprezentując znaczenie jedności i wzajemnego wsparcia. Osoby noszące to imię są często identyfikowane jako osoby lojalne i opiekuńcze, posiadające silne poczucie odpowiedzialności wobec swoich bliskich i społeczności. To poczucie zaangażowania i troski jest integralną częścią znaczenia imienia Annelies, dając jej poczucie ciepła i połączenia z innymi.

Popularność Annelies

Na przestrzeni wieków imię Annelies cieszyło się popularnością w niektórych regionach świata, zwłaszcza w krajach germańskich i niderlandzkojęzycznych. Jednak zyskał rozgłos także w innych częściach świata dzięki postaciom historycznym i kulturalnym, które nosiły tę nazwę.

Jedną z najbardziej znanych nosicielek imienia Annelies jest Anne Frank, młoda pisarka żydowska, której pamiętnik stał się symbolem nadziei i wytrwałości. Pomimo trudności, jakich doświadczyła podczas Holokaustu, Anne Frank podzieliła się w swoim dzienniku swoimi najgłębszymi przemyśleniami i uczuciami, pozostawiając trwałe dziedzictwo, które zainspirowało miliony ludzi na całym świecie. Imię Annelies stało się ściśle kojarzone z Anną Frank, stając się symbolem odporności i odwagi.

Dziś imię Annelies jest nadal cenione ze względu na swoje piękno i związek ze współczuciem i hojnością. Chociaż jego popularność może różnić się w zależności od regionu i epoki, osoby noszące imię Annelies często są dumne z jego znaczenia i historii, ceniąc swój związek z wpływowymi i znaczącymi postaciami.

Odmiany i adaptacje Annelies

Na przestrzeni wieków nazwa Annelies dała początek kilku wariantom i adaptacjom w różnych językach i kulturach. W krajach anglojęzycznych imię Anne jest powszechną formą Annelies, natomiast w krajach francuskojęzycznych można spotkać formę Anne-Laure. W innych językach, takich jak włoski, imię Annelies jest adaptowane jako Anna-Lisa lub Annalisa.

Te odmiany i adaptacje odzwierciedlają wpływ imienia Annelies na różne kultury, a także tendencję do personalizowania imion zgodnie z lokalnymi preferencjami i tradycjami. Pomimo tych różnic podstawowe znaczenie współczucia, łaski i obfitości pozostaje podstawą każdej formy i wariantu imienia Annelies.

Gwiazdy znane pod imieniem Annelies

Na przestrzeni historii kilka znanych postaci nosiło imię Annelies, przyczyniając się do jej sławy i uznania na całym świecie. Oprócz Anne Frank do innych znanych osobistości noszących imię Annelies zaliczają się pisarka Annelies Marie „Anne” Frank, krytyczka sztuki Annelies Lannoy i aktorka Annelies Verbeke. Te kobiety pozostawiły swój ślad w różnych dziedzinach i niosły ze sobą znaczenie i tradycję imienia Annelies poprzez swoje osiągnięcia i wkład.

Dziś nazwa Annelies nabrała nowego impetu dzięki osobowościompubliczności, w tym gwiazd telewizji, muzyki i filmu. Jej obecność w sferze publicznej zwiększyła widoczność nazwy i przyczyniła się do jej ważności i znaczenia we współczesnej kulturze.

Wniosek

Nazwa Annelies ma bogatą i fascynującą historię, która obejmuje stulecia i kultury. Jej germańskie i holenderskie pochodzenie, a także znaczenie współczucia, łaski i obfitości sprawiły, że jest to nazwa ceniona na całym świecie. Dzięki wpływowym postaciom, takim jak Anne Frank i innym znanym osobistościom, imię Annelies zyskało trwały rozgłos, który odzwierciedla jego znaczenie i wpływ na kulturę globalną.

Od wariantów i adaptacji w różnych językach po związek z tradycją i rodziną, imię Annelies nadal jest symbolem hojności i solidności. Jej obecność we współczesnej kulturze, a także jej historia zakorzeniona we współczuciu i łasce zapewniają, że imię Annelies będzie nadal doceniane i cenione w przyszłości, zachowując przy tym piękną tradycję i trwałe znaczenie dla przyszłych pokoleń.Znalazłeś się na tej stronie, ponieważ chcesz dowiedzieć się więcej na temat imienia Annelies. Imię Annelies jest imieniem osobowym, które z pewnością z jakiegoś powodu przykuło Twoją uwagę. Nazwy osobowe takie jak Annelies, to te, które wyróżniają człowieka spośród innych, zapewniając mu osobowość. W połączeniu z nazwiskiem lub nazwiskami, imię Annelies pomaga osobie być znaną i wyjątkową w swojej społeczności.

Imię Annelies można znaleźć częściej w tych krajach: Niderlandy, Niemcy, Belgia, Szwajcaria i Austria. Istotne występowanie Annelies w tych krajach sugeruje historyczny związek między nimi.

Annelies to imię, które zaczyna się od litery A. Możesz je znaleźć w naszych listach imion dla dziewczynek, które zaczynają się od A, a także w listach imion z różnych krajów, które zaczynają się od litery A.

Nazwa Annelies na świecie

Annelies być może zwróciło Twoją uwagę, ponieważ jest to imię dobrze znane w Twoim kraju. A może Annelies jest egzotycznym imieniem w kraju, w którym mieszkasz? Na pewno nie zastanawiałeś się, ile znasz osób, których imię brzmi Annelies. Na tej stronie możesz dowiedzieć się, w których krajach Annelies jest najczęściej spotykanym imieniem. I oczywiście możesz dowiedzieć się, do którego kraju powinieneś się przeprowadzić, jeśli Twoje nazwisko brzmi Annelies i chcesz być rozpoznawany jako osoba o innym, wyjątkowym nazwisku.

Kraje z największą liczbą osób o imieniu Annelies na świecie

Zobacz mapę imienia Annelies

Jeśli rozważasz imię Annelies jako imię dla swojego syna lub córki, ale chcesz się dowiedzieć, czy jest to imię znane na całym świecie, to trafiłeś na właściwą stronę. Dziś, dzięki nowym technologiom i globalizacji, jesteśmy bardziej połączeni niż kiedykolwiek. Dlatego to na Tobie spoczywa odpowiedzialność za przemyślenie imienia dla Twojego dziecka. Istnieje szansa, że jeśli nazwiesz swoje dziecko Annelies, to później, gdy będzie dorosłe, będzie chciało ocierać się o ludzi z innych części świata. Czy Annelies będzie popularne w tych innych miejscach? Oto Twoja szansa, aby dowiedzieć się, w jakich krajach Annelies jest najbardziej typowym imieniem.

Imię osoby Annelies na mapie

 1. Niderlandy Niderlandy (24782)
 2. Niemcy Niemcy (23377)
 3. Belgia Belgia (11410)
 4. Szwajcaria Szwajcaria (4114)
 5. Austria Austria (2759)
 6. Stany Zjednoczone Stany Zjednoczone (593)
 7. Surinam Surinam (214)
 8. Anglia Anglia (171)
 9. Włochy Włochy (152)
 10. Republika Czeska Republika Czeska (128)
 11. Afryka Południowa Afryka Południowa (105)
 12. Kanada Kanada (80)
 13. Nowa Zelandia Nowa Zelandia (54)
 14. Australia Australia (53)
 15. Portugalia Portugalia (46)
 16. Liechtenstein Liechtenstein (43)
 17. Brazylia Brazylia (38)
 18. Francja Francja (32)
 19. Szwecja Szwecja (27)
 20. Tajlandia Tajlandia (24)
 21. Indonezja Indonezja (19)
 22. Chile Chile (17)
 23. Hiszpania Hiszpania (15)
 24. Dania Dania (14)
 25. Irlandia Irlandia (12)
 26. Zimbabwe Zimbabwe (11)
 27. Norwegia Norwegia (10)
 28. Zjednoczone Emiraty Arabskie Zjednoczone Emiraty Arabskie (9)
 29. Meksyk Meksyk (9)
 30. Szkocja Szkocja (6)
 31. Wyspy Dziewicze Stanów Zjednoczonych Wyspy Dziewicze Stanów Zjednoczonych (5)
 32. Chiny Chiny (5)
 33. Peru Peru (5)
 34. Panama Panama (4)
 35. Argentyna Argentyna (3)
 36. Kostaryka Kostaryka (3)
 37. Singapur Singapur (2)
 38. Walia Walia (2)
 39. Turcja Turcja (2)
 40. Wenezuela Wenezuela (2)
 41. Jamajka Jamajka (2)
 42. Boliwia Boliwia (2)
 43. Malezja Malezja (2)
 44. Ekwador Ekwador (2)
 45. Rosja Rosja (2)
 46. Irlandia Północna Irlandia Północna (1)
 47. Ghana Ghana (1)
 48. Grecja Grecja (1)
 49. Gujana Gujana (1)
 50. Urugwaj Urugwaj (1)
 51. Antigua i Barbuda Antigua i Barbuda (1)
 52. Japonia Japonia (1)
 53. Aruba Aruba (1)
 54. Kenia Kenia (1)
 55. Burkina Faso Burkina Faso (1)
 56. Luksemburg Luksemburg (1)
 57. Malta Malta (1)
 58. Mozambik Mozambik (1)
 59. Nowa Kaledonia Nowa Kaledonia (1)
 60. Kolumbia Kolumbia (1)
 61. Nikaragua Nikaragua (1)
 62. Nepal Nepal (1)
 63. Republika Dominikańska Republika Dominikańska (1)
 64. Egipt Egipt (1)
 65. Paragwaj Paragwaj (1)
 66. Finlandia Finlandia (1)
 67. Katar Katar (1)
 68. Fidżi Fidżi (1)
 69. Rumunia Rumunia (1)
 70. Sudan Sudan (1)
 71. Skorzystaj z naszej mapy świata, aby szybko i łatwo wyświetlić wszystkie dane potrzebne do poznania, gdzie Annelies jest powszechnie używane, a gdzie jest to egzotyczne imię. Nasza mapa świata łączy się z bazą danych, która jest regularnie aktualizowana, z nowymi danymi o nazwiskach ludzi na całym świecie. Jeśli nazywasz się Annelies, masz krewnego o imieniu Annelies, zastanawiasz się nad nazwaniem postaci w swojej powieści Annelies lub jest to imię, które wybrałeś dla swojego dziecka, zobacz ile innych osób na świecie możesz znaleźć o tym imieniu i w jakim kraju się znajdują.