Imię Abdullahi

Pochodzenie imienia Abdullahi

Imię Abdullahi ma swoje korzenie w tradycji arabskiej i jest imieniem powszechnym w kilku krajach arabsko- i muzułmańskojęzycznych. Imię to ma bogate i głębokie znaczenie, które odzwierciedla historię i kulturę islamu.

Znaczenie imienia Abdullahi

Imię Abdullahi jest pochodną arabskiego imienia Abdallah, które z kolei jest połączeniem arabskich słów „abd”, oznaczających „sługę” lub „czciciel”, oraz „Allah”, oznaczającego „Bóg”. Dlatego imię Abdullahi można przetłumaczyć jako „sługa Boży” lub „czciciel Boga”. Znaczenie to odzwierciedla głębokie oddanie islamowi i wiarę w Boga, które są cenione w kulturze arabskiej.

W tradycji islamskiej imię Abdullahi uważane jest za imię o wielkim znaczeniu i szacunku, ponieważ wyraża bliską więź z Bogiem oraz zaangażowanie w oddawanie czci i poddanie się Jego woli. Dla wielu muzułmańskich rodziców wybór imienia Abdullahi dla swoich dzieci jest aktem oddania i szacunku dla ich wiary i przekonań religijnych.

Historia i użycie imienia Abdullahi

Imię Abdullahi ma długą historię używania w krajach arabskich i muzułmańskich i było przekazywane z pokolenia na pokolenie jako imię o wielkim znaczeniu i znaczeniu. Można go znaleźć w wielu społecznościach i kulturach islamskich na całym świecie, od Bliskiego Wschodu po Afrykę, i jest używany przez muzułmanów o różnym pochodzeniu etnicznym i językowym.

Przez stulecia imię Abdullahi cieszyło się popularnością i znaczeniem wśród muzułmanów i jest uważane za dostojne i szanowane imię, wybierane z dumą. Co więcej, nazwa ta nie jest ograniczona tylko do społeczności muzułmańskich, ale została również przyjęta przez ludzi różnych religii i środowisk kulturowych, którzy doceniają jej znaczenie i dźwięczne piękno.

Dzisiaj imię Abdullahi pozostaje powszechnym wyborem wśród muzułmańskich rodziców, którzy nadając imiona swoim dzieciom chcą szanować swoją wiarę i okazać swoje oddanie Bogu. Co więcej, nazwa ta pozostaje aktualna i znacząca w kulturze arabskiej i muzułmańskiej i jest uważana za ponadczasową nazwę pełną duchowego znaczenia.

Odmiany i formy pokrewne imienia Abdullahi

Podobnie jak wiele imion arabskich, Abdullahi ma kilka wariantów i powiązanych form używanych w różnych regionach i społecznościach. Niektóre z tych wariantów obejmują Abdula, Abdullaha, Abdallaha i Abdellahi. Te formy pochodne mają wspólne główne znaczenie „sługi Bożego” lub „czciciela Boga” i odzwierciedlają to samo oddanie i szacunek wobec Boga, które wyraża oryginalne imię Abdullahi.

Ponadto imię Abdullahi można znaleźć także w innych kulturach muzułmańskich poza światem arabskim, gdzie zostało dostosowane do lokalnych form językowych i zintegrowane z regionalnymi tradycjami i zwyczajami. Świadczy to o uniwersalności i trwałości imienia Abdullahi, a także jego zdolności do przekraczania barier kulturowych i językowych.

Imię Abdullahi dzisiaj

Dzisiaj imię Abdullahi pozostaje popularnym i znaczącym wyborem dla wielu rodzin muzułmańskich, które nadając imiona swoim dzieciom chcą szanować swoją wiarę i przekonania. Imię to jest cenione ze względu na swoje duchowe znaczenie i związek z tradycją islamską oraz uważane jest za godny szacunku i godny wybór dla każdego dziecka.

Ponadto imię Abdullahi zyskało popularność także w społecznościach niemuzułmańskich, gdzie docenia się jego piękno i znaczenie jako wyraz oddania i wiary w Boga. Ten trend pokazuje wszechstronność i ponadczasowy urok imienia Abdullahi oraz jego zdolność do przemawiania do ludzi z różnych środowisk kulturowych i religijnych.

Podsumowując, imię Abdullahi jest potężnym wyrazem oddania i poddania się Bogu i jest imieniem niosącym ze sobą głębokie i transcendentalne znaczenie. Jego popularność i znaczenie dzisiaj odzwierciedlają trwałe znaczenie tego imienia w kulturze arabskiej i muzułmańskiej, a także jego zdolność do wzbudzania szacunku i podziwu na całym świecie.

Znalazłeś się na tej stronie, ponieważ chcesz dowiedzieć się więcej na temat imienia Abdullahi. Imię Abdullahi jest imieniem osobowym, które z pewnością z jakiegoś powodu przykuło Twoją uwagę. Nazwy osobowe takie jak Abdullahi, to te, które wyróżniają człowieka spośród innych, zapewniając mu osobowość. W połączeniu z nazwiskiem lub nazwiskami, imię Abdullahi pomaga osobie być znaną i wyjątkową w swojej społeczności.

W przypadku Abdullahi mamy do czynienia z imieniem, które występuje w wielu krajach. Ale jeśli interesuje cię pochodzenie Abdullahi, najlepiej jest spojrzeć na kraje, gdzie ma ono największe występowanie, dlatego polecamy odwiedzenie naszej mapy świata z imionami.

Ponieważ Abdullahi to imię unisex, które zaczyna się od litery A, wielu ludzi decyduje się dać swoim dzieciom imię Abdullahi z powodu preferencji dla litery A.

Podsumowując, Abdullahi to piękne imię, które jest nierówno rozpowszechnione na świecie, przy czym Nigeria, Somalia, Kenia, Etiopia i Sudan są krajami, gdzie występuje najwięcej Abdullahi. Abdullahi zaczyna się od litery A i w zasadzie jest imieniem unisex, ale najważniejsze w imieniu jest to, że osoba, która je nosi, go lubi.

Nazwa Abdullahi na świecie

Abdullahi być może zwróciło Twoją uwagę, ponieważ jest to imię dobrze znane w Twoim kraju. A może Abdullahi jest egzotycznym imieniem w kraju, w którym mieszkasz? Na pewno nie zastanawiałeś się, ile znasz osób, których imię brzmi Abdullahi. Na tej stronie możesz dowiedzieć się, w których krajach Abdullahi jest najczęściej spotykanym imieniem. I oczywiście możesz dowiedzieć się, do którego kraju powinieneś się przeprowadzić, jeśli Twoje nazwisko brzmi Abdullahi i chcesz być rozpoznawany jako osoba o innym, wyjątkowym nazwisku.

Kraje z największą liczbą osób o imieniu Abdullahi na świecie

Zobacz mapę imienia Abdullahi

Jeśli rozważasz imię Abdullahi jako imię dla swojego syna lub córki, ale chcesz się dowiedzieć, czy jest to imię znane na całym świecie, to trafiłeś na właściwą stronę. Dziś, dzięki nowym technologiom i globalizacji, jesteśmy bardziej połączeni niż kiedykolwiek. Dlatego to na Tobie spoczywa odpowiedzialność za przemyślenie imienia dla Twojego dziecka. Istnieje szansa, że jeśli nazwiesz swoje dziecko Abdullahi, to później, gdy będzie dorosłe, będzie chciało ocierać się o ludzi z innych części świata. Czy Abdullahi będzie popularne w tych innych miejscach? Oto Twoja szansa, aby dowiedzieć się, w jakich krajach Abdullahi jest najbardziej typowym imieniem.

Imię osoby Abdullahi na mapie

 1. Nigeria Nigeria (1529423)
 2. Somalia Somalia (164670)
 3. Kenia Kenia (66985)
 4. Etiopia Etiopia (26008)
 5. Sudan Sudan (5354)
 6. Arabia Saudyjska Arabia Saudyjska (1166)
 7. Stany Zjednoczone Stany Zjednoczone (809)
 8. Szwecja Szwecja (760)
 9. Ghana Ghana (449)
 10. Anglia Anglia (431)
 11. Polska Polska (424)
 12. Kamerun Kamerun (408)
 13. Norwegia Norwegia (199)
 14. Dżibuti Dżibuti (174)
 15. Egipt Egipt (174)
 16. Kanada Kanada (140)
 17. Indonezja Indonezja (134)
 18. Uganda Uganda (113)
 19. Zjednoczone Emiraty Arabskie Zjednoczone Emiraty Arabskie (89)
 20. Dania Dania (82)
 21. Demokratyczna Republika Konga Demokratyczna Republika Konga (75)
 22. Afganistan Afganistan (64)
 23. Finlandia Finlandia (62)
 24. Afryka Południowa Afryka Południowa (42)
 25. Indie Indie (40)
 26. Niderlandy Niderlandy (36)
 27. Katar Katar (36)
 28. Malezja Malezja (25)
 29. Szwajcaria Szwajcaria (23)
 30. Tanzania Tanzania (19)
 31. Sudan Południowy Sudan Południowy (16)
 32. Benin Benin (14)
 33. Irlandia Irlandia (13)
 34. Brazylia Brazylia (11)
 35. Niemcy Niemcy (11)
 36. Szkocja Szkocja (10)
 37. Australia Australia (9)
 38. Francja Francja (8)
 39. Pakistan Pakistan (8)
 40. Walia Walia (8)
 41. Gambia Gambia (4)
 42. Sierra Leone Sierra Leone (4)
 43. Austria Austria (4)
 44. Tajlandia Tajlandia (4)
 45. Turcja Turcja (4)
 46. Kuwejt Kuwejt (4)
 47. Chiny Chiny (4)
 48. Hongkong Hongkong (3)
 49. Włochy Włochy (3)
 50. Jordania Jordania (3)
 51. Kambodża Kambodża (3)
 52. Zimbabwe Zimbabwe (3)
 53. Namibia Namibia (3)
 54. Niger Niger (3)
 55. Rosja Rosja (2)
 56. Senegal Senegal (2)
 57. Belgia Belgia (2)
 58. Japonia Japonia (2)
 59. Jemen Jemen (2)
 60. Zambia Zambia (2)
 61. Filipiny Filipiny (2)
 62. Wyspy Salomona Wyspy Salomona (1)
 63. Węgry Węgry (1)
 64. Seszele Seszele (1)
 65. Irak Irak (1)
 66. Islandia Islandia (1)
 67. Botswana Botswana (1)
 68. Tajwan Tajwan (1)
 69. Białoruś Białoruś (1)
 70. Kazachstan Kazachstan (1)
 71. Liberia Liberia (1)
 72. Mali Mali (1)
 73. Malta Malta (1)
 74. Kostaryka Kostaryka (1)
 75. Malediwy Malediwy (1)
 76. Cypr Cypr (1)
 77. Nowa Zelandia Nowa Zelandia (1)
 78. Oman Oman (1)
 79. Gruzja Gruzja (1)
 80. Skorzystaj z naszej mapy świata, aby szybko i łatwo wyświetlić wszystkie dane potrzebne do poznania, gdzie Abdullahi jest powszechnie używane, a gdzie jest to egzotyczne imię. Nasza mapa świata łączy się z bazą danych, która jest regularnie aktualizowana, z nowymi danymi o nazwiskach ludzi na całym świecie. Jeśli nazywasz się Abdullahi, masz krewnego o imieniu Abdullahi, zastanawiasz się nad nazwaniem postaci w swojej powieści Abdullahi lub jest to imię, które wybrałeś dla swojego dziecka, zobacz ile innych osób na świecie możesz znaleźć o tym imieniu i w jakim kraju się znajdują.