Imię Abdelhamid

Pochodzenie i znaczenie imienia Abdelhamid

Imię Abdelhamid to imię pochodzenia arabskiego, które ma głębokie znaczenie i długą historię kulturową. W tym artykule zbadamy pochodzenie i znaczenie tej nazwy, a także jej popularność i różnice w różnych regionach świata.

Pochodzenie imienia Abdelhamid

Imię Abdelhamid pochodzi z języka arabskiego i składa się z dwóch części: „Abdel”, co oznacza „sługa” lub „czciciel” oraz „Hamid”, co oznacza „chwalony” lub „kochany”. Dlatego dosłowne znaczenie imienia Abdelhamid oznacza „chwalony sługa Boży”. Imię to jest powszechne w kulturze arabskiej i muzułmańskiej i było używane od wieków w różnych częściach świata.

Arabska tradycja nadawania imion dzieciom jest głęboko zakorzeniona w kulturze i religii islamu. Imiona mają zazwyczaj znaczenie symboliczne i duchowe i często są wybierane w celu uhonorowania postaci religijnych, ważnych wydarzeń lub cnót. Imię Abdelhamid odzwierciedla oddanie i uwielbienie Boga i jest imieniem, które wyraża poczucie duchowości i pokory.

Popularność i odmiany imienia Abdelhamid

Imię Abdelhamid jest popularne w całym świecie arabskim, a także w społecznościach muzułmańskich w innych częściach świata. Chociaż występuje najczęściej w krajach arabskojęzycznych, można go również spotkać w innych kulturach i regionach, w których islam jest znacząco obecny. W kulturze arabskiej imiona mogą mieć różne odmiany i formy, a Abdelhamid nie jest wyjątkiem.

Niektóre odmiany imienia Abdelhamid obejmują Abdel-Hamid, Abdulhamid, Abdel Hamid i Abdul Hamid. Różnice te odzwierciedlają różnice w wymowie i pisowni w różnych dialektach i regionach arabskich. Pomimo różnic w formie imienia, zasadnicze znaczenie słowa „chwalony sługa Boży” pozostaje niezmienne we wszystkich jego odmianach.

W niektórych kulturach niearabskich imię Abdelhamid może przybierać różne formy lub być tłumaczone na różne sposoby. Na przykład w Turcji imię i nazwisko może pojawić się w alfabecie tureckim jako Abdülhamit lub Abdülhamid. Mimo to znaczenie i rdzeń nazwy pozostają niezmienione, co świadczy o uniwersalności i ponadczasowości jej duchowego przesłania.

Podsumowując, imię Abdelhamid jest imieniem pochodzenia arabskiego, które oznacza „chwalony sługa Boży” i odzwierciedla oddanie i uwielbienie Boga w kulturze muzułmańskiej. Imię to jest popularne w całym świecie arabskim oraz wśród społeczności muzułmańskich w innych częściach świata i ma kilka odmian w różnych regionach i kulturach. Pomimo różnic w formie nazwy, jej zasadnicze znaczenie i przesłanie duchowe pozostają niezmienne, co świadczy o jej ponadczasowości i znaczeniu w kulturze i religii islamu.

Mamy nadzieję, że ten artykuł rzucił światło na pochodzenie i znaczenie imienia Abdelhamid oraz zapewnił głębsze zrozumienie kulturowego i duchowego znaczenia imion w tradycji arabskiej i muzułmańskiej.Znalazłeś się na tej stronie, ponieważ chcesz dowiedzieć się więcej na temat imienia Abdelhamid. Imię Abdelhamid jest imieniem osobowym, które z pewnością z jakiegoś powodu przykuło Twoją uwagę. Nazwy osobowe takie jak Abdelhamid, to te, które wyróżniają człowieka spośród innych, zapewniając mu osobowość. W połączeniu z nazwiskiem lub nazwiskami, imię Abdelhamid pomaga osobie być znaną i wyjątkową w swojej społeczności.

Abdelhamid to imię dla chłopców, które występuje w większości miejsc, gdzie jest znane. Jednak warto zauważyć, że to samo imię może być męskie lub żeńskie, w zależności od kraju, a istnieją nawet kraje, gdzie Abdelhamid może być imieniem unisex.

Imię Abdelhamid można znaleźć częściej w tych krajach: Algieria, Maroko, Egipt, Sudan i Arabia Saudyjska. Istotne występowanie Abdelhamid w tych krajach sugeruje historyczny związek między nimi.

Nazwa Abdelhamid na świecie

Abdelhamid być może zwróciło Twoją uwagę, ponieważ jest to imię dobrze znane w Twoim kraju. A może Abdelhamid jest egzotycznym imieniem w kraju, w którym mieszkasz? Na pewno nie zastanawiałeś się, ile znasz osób, których imię brzmi Abdelhamid. Na tej stronie możesz dowiedzieć się, w których krajach Abdelhamid jest najczęściej spotykanym imieniem. I oczywiście możesz dowiedzieć się, do którego kraju powinieneś się przeprowadzić, jeśli Twoje nazwisko brzmi Abdelhamid i chcesz być rozpoznawany jako osoba o innym, wyjątkowym nazwisku.

Kraje z największą liczbą osób o imieniu Abdelhamid na świecie

Zobacz mapę imienia Abdelhamid

Jeśli rozważasz imię Abdelhamid jako imię dla swojego syna lub córki, ale chcesz się dowiedzieć, czy jest to imię znane na całym świecie, to trafiłeś na właściwą stronę. Dziś, dzięki nowym technologiom i globalizacji, jesteśmy bardziej połączeni niż kiedykolwiek. Dlatego to na Tobie spoczywa odpowiedzialność za przemyślenie imienia dla Twojego dziecka. Istnieje szansa, że jeśli nazwiesz swoje dziecko Abdelhamid, to później, gdy będzie dorosłe, będzie chciało ocierać się o ludzi z innych części świata. Czy Abdelhamid będzie popularne w tych innych miejscach? Oto Twoja szansa, aby dowiedzieć się, w jakich krajach Abdelhamid jest najbardziej typowym imieniem.

Imię osoby Abdelhamid na mapie

 1. Algieria Algieria (136271)
 2. Maroko Maroko (45612)
 3. Egipt Egipt (11647)
 4. Sudan Sudan (6346)
 5. Arabia Saudyjska Arabia Saudyjska (6295)
 6. Libia Libia (3672)
 7. Czad Czad (2533)
 8. Francja Francja (2255)
 9. Hiszpania Hiszpania (1538)
 10. Belgia Belgia (653)
 11. Katar Katar (368)
 12. Tunezja Tunezja (357)
 13. Stany Zjednoczone Stany Zjednoczone (247)
 14. Zjednoczone Emiraty Arabskie Zjednoczone Emiraty Arabskie (226)
 15. Kanada Kanada (123)
 16. Niemcy Niemcy (114)
 17. Kuwejt Kuwejt (104)
 18. Irak Irak (97)
 19. Bahrajn Bahrajn (89)
 20. Anglia Anglia (73)
 21. Szwecja Szwecja (33)
 22. Szwajcaria Szwajcaria (30)
 23. Włochy Włochy (29)
 24. Niderlandy Niderlandy (27)
 25. Norwegia Norwegia (23)
 26. Austria Austria (20)
 27. Tajlandia Tajlandia (20)
 28. Dania Dania (13)
 29. Malezja Malezja (12)
 30. Kamerun Kamerun (9)
 31. Brazylia Brazylia (8)
 32. Jordania Jordania (7)
 33. Liban Liban (7)
 34. Afryka Południowa Afryka Południowa (6)
 35. Oman Oman (6)
 36. Filipiny Filipiny (4)
 37. Syria Syria (4)
 38. Jemen Jemen (4)
 39. Grecja Grecja (3)
 40. Mauretania Mauretania (3)
 41. Rosja Rosja (2)
 42. Argentyna Argentyna (2)
 43. Australia Australia (2)
 44. Senegal Senegal (2)
 45. Republika Czeska Republika Czeska (2)
 46. Finlandia Finlandia (2)
 47. Panama Panama (2)
 48. Walia Walia (1)
 49. Polinezja Francuska Polinezja Francuska (1)
 50. Gruzja Gruzja (1)
 51. Polska Polska (1)
 52. Hongkong Hongkong (1)
 53. Węgry Węgry (1)
 54. Rumunia Rumunia (1)
 55. Indonezja Indonezja (1)
 56. Irlandia Irlandia (1)
 57. Izrael Izrael (1)
 58. Islandia Islandia (1)
 59. Słowenia Słowenia (1)
 60. Burkina Faso Burkina Faso (1)
 61. Benin Benin (1)
 62. Japonia Japonia (1)
 63. Kenia Kenia (1)
 64. Komory Komory (1)
 65. Republika Konga Republika Konga (1)
 66. Turcja Turcja (1)
 67. Wybrzeże Kości Słoniowej Wybrzeże Kości Słoniowej (1)
 68. Luksemburg Luksemburg (1)
 69. Chile Chile (1)
 70. Chiny Chiny (1)
 71. Monako Monako (1)
 72. Mali Mali (1)
 73. Malta Malta (1)
 74. Republika Dominikańska Republika Dominikańska (1)
 75. Meksyk Meksyk (1)
 76. Niger Niger (1)
 77. Szkocja Szkocja (1)
 78. Peru Peru (1)
 79. Skorzystaj z naszej mapy świata, aby szybko i łatwo wyświetlić wszystkie dane potrzebne do poznania, gdzie Abdelhamid jest powszechnie używane, a gdzie jest to egzotyczne imię. Nasza mapa świata łączy się z bazą danych, która jest regularnie aktualizowana, z nowymi danymi o nazwiskach ludzi na całym świecie. Jeśli nazywasz się Abdelhamid, masz krewnego o imieniu Abdelhamid, zastanawiasz się nad nazwaniem postaci w swojej powieści Abdelhamid lub jest to imię, które wybrałeś dla swojego dziecka, zobacz ile innych osób na świecie możesz znaleźć o tym imieniu i w jakim kraju się znajdują.