Imię Zhanna

Pochodzenie imienia Żanna

Imię Zhanna jest pochodzenia rosyjskiego i jest odmianą imienia Jeanne. Jeanne z kolei pochodzi od hebrajskiego imienia Yochanan, które oznacza „Bóg jest miłosierny” lub „Bóg jest łaskawy”. Imię Żanna jest powszechne w krajach rosyjsko i ukraińskojęzycznych, a dzięki swojemu pięknu i wyjątkowości stało się popularne w innych częściach świata.

Znaczenie imienia Żanna

Znaczenie imienia Żanna to „Bóg jest miłosierny”. Imię to niesie ze sobą poczucie ochrony i boskiej miłości, jest kojarzone z życzliwością i współczuciem. Ludzie o tym imieniu są zazwyczaj mili, współczujący i empatyczni oraz mają silną więź duchową. Znaczenie Zhanna odzwierciedla wagę wiary i nadziei w życiu tych, którzy noszą to imię.

W kulturze rosyjskiej i ukraińskiej imię Żanna jest bardzo cenione i uważane za imię o wielkim ładunku emocjonalnym i duchowym. Kojarzy się z pięknem, elegancją i kobiecością i jest hołdem dla wdzięku i dobroci noszących go kobiet. Nazwa ta jest mocno obecna w literaturze, muzyce i kulturze popularnej krajów słowiańskich.

Odmiany imienia Zhanna

Oprócz Zhanna, to imię ma odmiany w innych językach. W języku francuskim odpowiednikiem Zhanna jest Jeanne, natomiast w języku angielskim używa się Joanna lub Joan. Wszystkie te warianty mają to samo hebrajskie pochodzenie i to samo znaczenie słowa „Bóg jest miłosierny”. Jednak każdy wariant ma swoją własną historię i ewolucję w kulturze i społeczeństwie, w którym jest używany.

Imię Zhanna zostało przyjęte przez ludzi różnego pochodzenia i narodowości i stało się imieniem wielokulturowym, które przekracza granice i bariery językowe. Ta różnorodność odzwierciedla uniwersalność przesłania miłości i współczucia, jakie kryje się w tej nazwie, oraz jej zdolność do jednoczenia ludzi z różnych kultur i tradycji.

Osobowość osób o imieniu Zhanna

Ludzie o imieniu Zhanna są zazwyczaj mili, współczujący i troszczą się o dobro innych. Mają silny związek ze swoją duchową stroną i szukają głębszego sensu życia. To ludzie wielkiej wiary i nadziei, którzy ufają, że życzliwość i współczucie mogą zmienić świat.

Dobroć i miłosierdzie są podstawowymi wartościami dla tych, którzy noszą imię Żanna i stosują je we wszystkich obszarach swojego życia. Są znani ze swojej hojności, dobrego serca i chęci niesienia pomocy potrzebującym. Ich obecność zwykle dodaje otuchy i dodaje otuchy. Są to ludzie, którym można zaufać.

Osoby o imieniu Zhanna są również znane ze swojej elegancji i uroku. Mają magnetyczną i urzekającą prezencję, a ich wewnętrzne piękno znajduje odzwierciedlenie w ich wyglądzie zewnętrznym. To kreatywni ludzie o dobrym guście, którzy we wszystkim, co robią, zawsze poszukują harmonii i piękna.

W miejscu pracy osoby o imieniu Zhanna zwykle wyróżniają się życzliwością, umiejętnością pracy zespołowej i pokojowym rozwiązywaniem konfliktów. Są doskonałymi mediatorami i zawsze dążą do dobra wspólnego, czyniąc swoją pracę pozytywnym wkładem w swoje otoczenie.

Imię Żanna w kulturze popularnej

Imię Zhanna jest obecne w kulturze popularnej od lat. Pojawiał się w powieściach, filmach, piosenkach i dziełach sztuki i był kojarzony z wdziękiem, pięknem i dobrocią. W literaturze rosyjskiej imię Żanna było używane jako symbol kobiecości i szlachetności, a noszone było przez niezapomniane postacie, które pozostawiły ślad w historii.

W muzyce imię Zhanna zostało uwiecznione w piosenkach, które mówią o miłości, nadziei i odkupieniu. Jego obecność w tekstach tych piosenek przyczyniła się do nadania nazwie szczególnej aury, kojarząc ją z pięknem i słodyczą, jaką przekazuje muzyka.

W kinie imienia Zhanna używano do opisywania silnych, odważnych i współczujących postaci kobiecych. Przedstawienia te przyczyniły się do wzmocnienia wizerunku Zhanny jako imienia o głębokim znaczeniu i ważnym związku emocjonalnym.

Podsumowując, imię Żanna jest imieniem pochodzenia rosyjskiego i oznacza „Bóg jest miłosierny”. Jest to imię kojarzące się z dobrocią, współczuciem i pięknem, które stało się popularne w różnych kulturach i krajach. Osoby o imieniu Zhanna są zazwyczaj miłe, współczujące i troszczą się o dobro innych, a ich obecność dodaje otuchy i dodaje otuchy. Imię Zhanna odcisnęło piętno na kulturze popularnej poprzez literaturę, muzykę i film i pozostajenazwa ceniona i podziwiana na całym świecie.Znalazłeś się na tej stronie, ponieważ chcesz dowiedzieć się więcej na temat imienia Zhanna. Imię Zhanna jest imieniem osobowym, które z pewnością z jakiegoś powodu przykuło Twoją uwagę. Nazwy osobowe takie jak Zhanna, to te, które wyróżniają człowieka spośród innych, zapewniając mu osobowość. W połączeniu z nazwiskiem lub nazwiskami, imię Zhanna pomaga osobie być znaną i wyjątkową w swojej społeczności.

W przypadku Zhanna mamy do czynienia z imieniem, które występuje w wielu krajach. Ale jeśli interesuje cię pochodzenie Zhanna, najlepiej jest spojrzeć na kraje, gdzie ma ono największe występowanie, dlatego polecamy odwiedzenie naszej mapy świata z imionami.

Imię Zhanna można znaleźć częściej w tych krajach: Rosja, Ukraina, Kazachstan, Białoruś i Uzbekistan. Istotne występowanie Zhanna w tych krajach sugeruje historyczny związek między nimi.

Ponieważ Zhanna to imię dla dziewczynek, które zaczyna się od litery Z, wielu ludzi decyduje się dać swoim dzieciom imię Zhanna z powodu preferencji dla litery Z.

Podsumowując, Zhanna to piękne imię, które jest nierówno rozpowszechnione na świecie, przy czym Rosja, Ukraina, Kazachstan, Białoruś i Uzbekistan są krajami, gdzie występuje najwięcej Zhanna. Zhanna zaczyna się od litery Z i w zasadzie jest imieniem dla dziewczynek, ale najważniejsze w imieniu jest to, że osoba, która je nosi, go lubi.

Nazwa Zhanna na świecie

Zhanna być może zwróciło Twoją uwagę, ponieważ jest to imię dobrze znane w Twoim kraju. A może Zhanna jest egzotycznym imieniem w kraju, w którym mieszkasz? Na pewno nie zastanawiałeś się, ile znasz osób, których imię brzmi Zhanna. Na tej stronie możesz dowiedzieć się, w których krajach Zhanna jest najczęściej spotykanym imieniem. I oczywiście możesz dowiedzieć się, do którego kraju powinieneś się przeprowadzić, jeśli Twoje nazwisko brzmi Zhanna i chcesz być rozpoznawany jako osoba o innym, wyjątkowym nazwisku.

Kraje z największą liczbą osób o imieniu Zhanna na świecie

Zobacz mapę imienia Zhanna

Jeśli rozważasz imię Zhanna jako imię dla swojego syna lub córki, ale chcesz się dowiedzieć, czy jest to imię znane na całym świecie, to trafiłeś na właściwą stronę. Dziś, dzięki nowym technologiom i globalizacji, jesteśmy bardziej połączeni niż kiedykolwiek. Dlatego to na Tobie spoczywa odpowiedzialność za przemyślenie imienia dla Twojego dziecka. Istnieje szansa, że jeśli nazwiesz swoje dziecko Zhanna, to później, gdy będzie dorosłe, będzie chciało ocierać się o ludzi z innych części świata. Czy Zhanna będzie popularne w tych innych miejscach? Oto Twoja szansa, aby dowiedzieć się, w jakich krajach Zhanna jest najbardziej typowym imieniem.

Imię osoby Zhanna na mapie

 1. Rosja Rosja (182993)
 2. Ukraina Ukraina (51729)
 3. Kazachstan Kazachstan (40450)
 4. Białoruś Białoruś (19509)
 5. Uzbekistan Uzbekistan (6346)
 6. Turkmenistan Turkmenistan (4609)
 7. Tadżykistan Tadżykistan (3717)
 8. Stany Zjednoczone Stany Zjednoczone (2974)
 9. Chiny Chiny (2522)
 10. Kirgistan Kirgistan (1858)
 11. Naddniestrze Naddniestrze (511)
 12. Mołdawia Mołdawia (448)
 13. Hiszpania Hiszpania (414)
 14. Polska Polska (330)
 15. Niemcy Niemcy (278)
 16. Estonia Estonia (240)
 17. Armenia Armenia (210)
 18. Kanada Kanada (199)
 19. Egipt Egipt (174)
 20. Łotwa Łotwa (132)
 21. Azerbejdżan Azerbejdżan (128)
 22. Anglia Anglia (122)
 23. Tajlandia Tajlandia (104)
 24. Gruzja Gruzja (91)
 25. Bułgaria Bułgaria (70)
 26. Finlandia Finlandia (67)
 27. Szwecja Szwecja (57)
 28. Republika Dominikańska Republika Dominikańska (56)
 29. Niderlandy Niderlandy (56)
 30. Grecja Grecja (54)
 31. Portugalia Portugalia (46)
 32. Norwegia Norwegia (42)
 33. Irlandia Irlandia (41)
 34. Izrael Izrael (32)
 35. Turcja Turcja (30)
 36. Szwajcaria Szwajcaria (27)
 37. Francja Francja (25)
 38. Włochy Włochy (24)
 39. Abchazja Abchazja (24)
 40. Belgia Belgia (19)
 41. Australia Australia (14)
 42. Serbia Serbia (12)
 43. Austria Austria (11)
 44. Słowenia Słowenia (11)
 45. Dania Dania (11)
 46. Malezja Malezja (10)
 47. Brazylia Brazylia (9)
 48. Republika Czeska Republika Czeska (9)
 49. Luksemburg Luksemburg (8)
 50. Argentyna Argentyna (8)
 51. Indie Indie (7)
 52. Litwa Litwa (7)
 53. Zjednoczone Emiraty Arabskie Zjednoczone Emiraty Arabskie (7)
 54. Filipiny Filipiny (6)
 55. Japonia Japonia (6)
 56. Korea Południowa Korea Południowa (6)
 57. Ekwador Ekwador (5)
 58. Ghana Ghana (4)
 59. Rumunia Rumunia (4)
 60. Tunezja Tunezja (4)
 61. Szkocja Szkocja (4)
 62. Peru Peru (3)
 63. Kolumbia Kolumbia (3)
 64. Tajwan Tajwan (3)
 65. Monako Monako (3)
 66. Meksyk Meksyk (3)
 67. Afryka Południowa Afryka Południowa (2)
 68. Osetia Południowa Osetia Południowa (1)
 69. Nowa Zelandia Nowa Zelandia (1)
 70. Gwinea Równikowa Gwinea Równikowa (1)
 71. Polinezja Francuska Polinezja Francuska (1)
 72. Guam Guam (1)
 73. Hongkong Hongkong (1)
 74. Chorwacja Chorwacja (1)
 75. Bahamy Bahamy (1)
 76. Węgry Węgry (1)
 77. Katar Katar (1)
 78. Bhutan Bhutan (1)
 79. Indonezja Indonezja (1)
 80. Chile Chile (1)
 81. Islandia Islandia (1)
 82. Singapur Singapur (1)
 83. Cypr Cypr (1)
 84. Jordania Jordania (1)
 85. Słowacja Słowacja (1)
 86. San Marino San Marino (1)
 87. Trynidad i Tobago Trynidad i Tobago (1)
 88. Maroko Maroko (1)
 89. Falklandy Falklandy (1)
 90. Czarnogóra Czarnogóra (1)
 91. Wenezuela Wenezuela (1)
 92. Irlandia Północna Irlandia Północna (1)
 93. Mali Mali (1)
 94. Wietnam Wietnam (1)
 95. Malediwy Malediwy (1)
 96. Samoa Samoa (1)
 97. Walia Walia (1)
 98. Zimbabwe Zimbabwe (1)
 99. Skorzystaj z naszej mapy świata, aby szybko i łatwo wyświetlić wszystkie dane potrzebne do poznania, gdzie Zhanna jest powszechnie używane, a gdzie jest to egzotyczne imię. Nasza mapa świata łączy się z bazą danych, która jest regularnie aktualizowana, z nowymi danymi o nazwiskach ludzi na całym świecie. Jeśli nazywasz się Zhanna, masz krewnego o imieniu Zhanna, zastanawiasz się nad nazwaniem postaci w swojej powieści Zhanna lub jest to imię, które wybrałeś dla swojego dziecka, zobacz ile innych osób na świecie możesz znaleźć o tym imieniu i w jakim kraju się znajdują.