Imię Abdallah

Pochodzenie imienia „Abdallah”

Imię „Abdallah” ma swoje korzenie w kulturze arabskiej i jest szeroko używane w krajach arabskojęzycznych i muzułmańskich na całym świecie. Wywodzi się z połączenia dwóch arabskich słów: „Abd” oznaczający „sługa” lub „czciciel” oraz „Allah” oznaczający „Bóg”. Zatem dosłowne znaczenie imienia „Abdallah” to „sługa Boży” lub „czciciel Boga”.

Znaczenie i symbolika

Znaczenie imienia „Abdallah” niesie ze sobą głęboką symbolikę religijną w kulturze arabskiej. W islamie koncepcja bycia sługą Boga ma fundamentalne znaczenie, ponieważ wiąże się z pokorą, posłuszeństwem i oddaniem Allahowi, jedynemu Bogu. Ci, którzy noszą imię „Abdallah”, są zwykle postrzegani jako ludzie pobożni i szanujący swoją wiarę, którzy starają się przestrzegać przykazań i nauk Koranu. W wielu przypadkach imię „Abdallah” uważane jest za błogosławieństwo i znak łaski Allaha dla osoby, która je nosi.

Symbolika imienia „Abdallah” jest również związana z ideą służenia Bogu poprzez dobre uczynki, dobroczynność i współczucie wobec innych. Osoby noszące to imię są często postrzegane jako przykłady hojności i szlachetności, ponieważ w codziennym życiu starają się podążać ścieżką prawości i życzliwości.

Znaczenie w dzisiejszym społeczeństwie

W dzisiejszym społeczeństwie imię „Abdallah” jest nadal szeroko używane w krajach arabskich i muzułmańskich, a także w społecznościach pochodzenia arabskiego na całym świecie. Jest uważane za szanowane imię, odzwierciedlające duchowe połączenie i głęboką wiarę tych, którzy je noszą.

Ponadto w kulturze arabskiej przywiązuje się dużą wagę do imienia, które nosi osoba, ponieważ uważa się, że będzie ono miało wpływ na jej osobowość, charakter i przeznaczenie. Dlatego imię „Abdallah” niesie ze sobą ważny ładunek symboliczny, związany z wiarą, pokorą i służbą Bogu.

We współczesnym społeczeństwie imię „Abdallah” pozostaje popularnym wyborem wśród muzułmańskich rodziców, którzy chcą szanować swoją wiarę i przekazywać wartości duchowe swoim dzieciom. Chociaż życie we współczesnym świecie uległo znaczącym zmianom, symbolika i znaczenie imienia „Abdallah” przetrwały jako przejaw oddania religijnego i szacunku dla Boga.

Odmiany imienia „Abdallah”

Oprócz słowa „Abdallah” istnieje kilka odmian tego imienia używanych w różnych regionach świata arabskiego i muzułmańskiego. Niektóre z bardziej powszechnych wariantów to „Abd Allah”, „Abdellah”, „Abdulla” i „Abdallah”.

Te warianty imienia „Abdallah” zachowują to samo pierwotne znaczenie, które oznacza „sługa Boży” lub „czciciel Boga”. Różnią się jednak sposobem ich zapisu i wymowy, w zależności od różnic językowych i kulturowych każdego regionu. Pomimo tych różnic wszystkie formy imienia „Abdallah” zachowują swoją głęboką symbolikę religijną i duchową.

Znane osobistości o imieniu „Abdallah”

W historii było wiele znanych osobistości, które nosiły imię „Abdallah” i pozostawiły znaczący ślad w różnych obszarach społeczeństwa. Są wśród nich przywódcy polityczni, pisarze, filozofowie i sportowcy, którzy z honorem i godnością noszą imię „Abdallah”.

Godnym przykładem jest Abdallah II bin al-Hussein, który obecnie pełni funkcję króla Jordanii. Abdallah II jest uznawany za przywództwo w promowaniu pokoju i stabilności na Bliskim Wschodzie, a także za zaangażowanie w rozwój społeczny i gospodarczy swojego kraju. Jego wyjątkowa praca pomogła skojarzyć imię „Abdallah” z wartościami mądrości, współczucia i determinacji.

Inną godną uwagi postacią jest Abdallah Ibn 'Umar, towarzysz proroka Mahometa i jeden z najpłodniejszych narratorów hadisów w historii islamu. Abdallah Ibn „Umar jest szanowany za swoją wiedzę i oddanie wierze, co doprowadziło do tego, że imię „Abdallah” jest czczone wśród muzułmanów jako symbol prawości i mądrości.

Popularność imienia „Abdallah”

Przez lata imię „Abdallah” cieszyło się niezmienną popularnością w społecznościach arabskich i muzułmańskich. Jest to imię uważane za tradycyjne i szanowane, często wybierane przez rodziców, którzy chcą szanować swoją wiarę i przekazywać wartości duchowe swoim dzieciom.

Dziś imię „Abdallah” pozostaje jednym z najpopularniejszych imion męskich w takich krajach jak Maroko, Arabia Saudyjska, Jordania i inne kraje arabskojęzyczne. Stało się również coraz bardziej powszechne w społecznościach muzułmańskich w Europie, Ameryce Północnej i innych częściach świata,w wyniku obecności diaspory arabskiej i wpływu kultury arabskiej na społeczeństwo globalne.

W wielu przypadkach imię „Abdallah” jest uważane za wybór mający wielkie znaczenie i szacunek, ponieważ odzwierciedla duchowe połączenie i głęboką wiarę tych, którzy je noszą. Dodatkowo piękno i symbolika imienia „Abdallah” sprawiły, że jest ono popularnym wyborem wśród muzułmańskich rodziców, którzy chcą przekazywać swoim dzieciom wartości duchowe i oddanie Bogu.

Wnioski

Podsumowując, imię „Abdallah” ma swoje korzenie w kulturze arabskiej i niesie ze sobą głębokie znaczenie religijne i symboliczne. Jego pochodzenie wynika z połączenia arabskich słów „Abd” i „Allah” i sprawia, że ​​jest to imię oznaczające „sługa Boży” lub „czciciel Boga”, odzwierciedlające oddanie i pokorę wobec Boga w kulturze islamu.

Symbolika imienia „Abdallah” związana jest z ideą służenia Bogu poprzez dobre uczynki, dobroczynność i współczucie wobec innych. W dzisiejszym społeczeństwie imię „Abdallah” pozostaje popularnym wyborem wśród muzułmańskich rodziców, którzy chcą szanować swoją wiarę i przekazywać wartości duchowe swoim dzieciom.

Ponadto imię „Abdallah” noszą znane osobistości, które pozostawiły znaczący ślad w różnych obszarach społeczeństwa, co doprowadziło do tego, że imię to kojarzy się z wartościami mądrości, współczucia i determinacji.

p>

Ostatecznie piękno i symbolika imienia „Abdallah” sprawiły, że jest ono popularnym wyborem wśród muzułmańskich rodziców, którzy chcą przekazywać swoim dzieciom wartości duchowe i oddanie Bogu, utrzymując jego popularność w społeczności arabskiej i muzułmańskiej .na całym świecie.Znalazłeś się na tej stronie, ponieważ chcesz dowiedzieć się więcej na temat imienia Abdallah. Imię Abdallah jest imieniem osobowym, które z pewnością z jakiegoś powodu przykuło Twoją uwagę. Nazwy osobowe takie jak Abdallah, to te, które wyróżniają człowieka spośród innych, zapewniając mu osobowość. W połączeniu z nazwiskiem lub nazwiskami, imię Abdallah pomaga osobie być znaną i wyjątkową w swojej społeczności.

Imię Abdallah można znaleźć częściej w tych krajach: Tanzania, Egipt, Maroko, Algieria i Sudan. Istotne występowanie Abdallah w tych krajach sugeruje historyczny związek między nimi.

Ponieważ Abdallah to imię dla chłopców, które zaczyna się od litery A, wielu ludzi decyduje się dać swoim dzieciom imię Abdallah z powodu preferencji dla litery A.

Abdallah to imię, które zaczyna się od litery A. Możesz je znaleźć w naszych listach imion dla chłopców, które zaczynają się od A, a także w listach imion z różnych krajów, które zaczynają się od litery A.

Nazwa Abdallah na świecie

Abdallah być może zwróciło Twoją uwagę, ponieważ jest to imię dobrze znane w Twoim kraju. A może Abdallah jest egzotycznym imieniem w kraju, w którym mieszkasz? Na pewno nie zastanawiałeś się, ile znasz osób, których imię brzmi Abdallah. Na tej stronie możesz dowiedzieć się, w których krajach Abdallah jest najczęściej spotykanym imieniem. I oczywiście możesz dowiedzieć się, do którego kraju powinieneś się przeprowadzić, jeśli Twoje nazwisko brzmi Abdallah i chcesz być rozpoznawany jako osoba o innym, wyjątkowym nazwisku.

Kraje z największą liczbą osób o imieniu Abdallah na świecie

Zobacz mapę imienia Abdallah

Jeśli rozważasz imię Abdallah jako imię dla swojego syna lub córki, ale chcesz się dowiedzieć, czy jest to imię znane na całym świecie, to trafiłeś na właściwą stronę. Dziś, dzięki nowym technologiom i globalizacji, jesteśmy bardziej połączeni niż kiedykolwiek. Dlatego to na Tobie spoczywa odpowiedzialność za przemyślenie imienia dla Twojego dziecka. Istnieje szansa, że jeśli nazwiesz swoje dziecko Abdallah, to później, gdy będzie dorosłe, będzie chciało ocierać się o ludzi z innych części świata. Czy Abdallah będzie popularne w tych innych miejscach? Oto Twoja szansa, aby dowiedzieć się, w jakich krajach Abdallah jest najbardziej typowym imieniem.

Imię osoby Abdallah na mapie

 1. Tanzania Tanzania (108780)
 2. Egipt Egipt (93672)
 3. Maroko Maroko (68732)
 4. Algieria Algieria (59943)
 5. Sudan Sudan (52553)
 6. Czad Czad (22861)
 7. Arabia Saudyjska Arabia Saudyjska (15561)
 8. Uganda Uganda (14433)
 9. Libia Libia (11751)
 10. Nigeria Nigeria (11078)
 11. Komory Komory (10190)
 12. Kenia Kenia (9326)
 13. Francja Francja (7398)
 14. Burundi Burundi (7241)
 15. Ghana Ghana (6180)
 16. Dżibuti Dżibuti (3045)
 17. Madagaskar Madagaskar (2721)
 18. Mali Mali (2485)
 19. Niger Niger (2306)
 20. Rwanda Rwanda (1934)
 21. Stany Zjednoczone Stany Zjednoczone (1614)
 22. Demokratyczna Republika Konga Demokratyczna Republika Konga (1342)
 23. Somalia Somalia (997)
 24. Kuwejt Kuwejt (760)
 25. Hiszpania Hiszpania (672)
 26. Senegal Senegal (633)
 27. Oman Oman (513)
 28. Tunezja Tunezja (468)
 29. Kanada Kanada (447)
 30. Kamerun Kamerun (443)
 31. Belgia Belgia (386)
 32. Katar Katar (376)
 33. Bangladesz Bangladesz (367)
 34. Indonezja Indonezja (336)
 35. Togo Togo (330)
 36. Niemcy Niemcy (321)
 37. Izrael Izrael (311)
 38. Brazylia Brazylia (301)
 39. Szwecja Szwecja (301)
 40. Mauretania Mauretania (277)
 41. Jordania Jordania (275)
 42. Anglia Anglia (267)
 43. Tajlandia Tajlandia (248)
 44. Malawi Malawi (233)
 45. Wybrzeże Kości Słoniowej Wybrzeże Kości Słoniowej (192)
 46. Burkina Faso Burkina Faso (182)
 47. Wenezuela Wenezuela (144)
 48. Bahrajn Bahrajn (118)
 49. Zjednoczone Emiraty Arabskie Zjednoczone Emiraty Arabskie (92)
 50. Dania Dania (91)
 51. Filipiny Filipiny (80)
 52. Gwinea Gwinea (76)
 53. Malezja Malezja (75)
 54. Włochy Włochy (73)
 55. Irak Irak (72)
 56. Szwajcaria Szwajcaria (67)
 57. Indie Indie (65)
 58. Republika Konga Republika Konga (58)
 59. Niderlandy Niderlandy (48)
 60. Afryka Południowa Afryka Południowa (45)
 61. Meksyk Meksyk (45)
 62. Syria Syria (45)
 63. Mauritius Mauritius (37)
 64. Etiopia Etiopia (36)
 65. Benin Benin (34)
 66. Austria Austria (31)
 67. Australia Australia (31)
 68. Norwegia Norwegia (28)
 69. Rosja Rosja (26)
 70. Pakistan Pakistan (25)
 71. Liban Liban (21)
 72. Grecja Grecja (19)
 73. Angola Angola (16)
 74. Liberia Liberia (15)
 75. Irlandia Irlandia (15)
 76. Chiny Chiny (12)
 77. Republika Czeska Republika Czeska (11)
 78. Japonia Japonia (11)
 79. Paragwaj Paragwaj (10)
 80. Finlandia Finlandia (10)
 81. Gabon Gabon (9)
 82. Białoruś Białoruś (7)
 83. Ekwador Ekwador (6)
 84. Jemen Jemen (6)
 85. Turcja Turcja (5)
 86. Panama Panama (4)
 87. Republika Dominikańska Republika Dominikańska (4)
 88. Polska Polska (4)
 89. Sierra Leone Sierra Leone (4)
 90. Malta Malta (4)
 91. Sudan Południowy Sudan Południowy (4)
 92. Chile Chile (4)
 93. Iran Iran (3)
 94. Tajwan Tajwan (3)
 95. Wyspy Dziewicze Stanów Zjednoczonych Wyspy Dziewicze Stanów Zjednoczonych (3)
 96. Walia Walia (3)
 97. Chorwacja Chorwacja (3)
 98. Nepal Nepal (2)
 99. Trynidad i Tobago Trynidad i Tobago (2)
 100. Islandia Islandia (2)
 101. Kirgistan Kirgistan (2)
 102. Korea Południowa Korea Południowa (2)
 103. Wietnam Wietnam (2)
 104. Rumunia Rumunia (2)
 105. Zimbabwe Zimbabwe (2)
 106. Szkocja Szkocja (2)
 107. Hongkong Hongkong (2)
 108. Honduras Honduras (2)
 109. Haiti Haiti (2)
 110. Kostaryka Kostaryka (1)
 111. Cypr Północny Cypr Północny (1)
 112. Nowa Zelandia Nowa Zelandia (1)
 113. Ukraina Ukraina (1)
 114. Jamajka Jamajka (1)
 115. Urugwaj Urugwaj (1)
 116. Aruba Aruba (1)
 117. Puerto Rico Puerto Rico (1)
 118. Azerbejdżan Azerbejdżan (1)
 119. Portugalia Portugalia (1)
 120. Erytrea Erytrea (1)
 121. Brytyjskie Wyspy Dziewicze Brytyjskie Wyspy Dziewicze (1)
 122. Kazachstan Kazachstan (1)
 123. Serbia Serbia (1)
 124. Zambia Zambia (1)
 125. Łotwa Łotwa (1)
 126. Bermudy Bermudy (1)
 127. Botswana Botswana (1)
 128. Singapur Singapur (1)
 129. Gambia Gambia (1)
 130. Belize Belize (1)
 131. Słowacja Słowacja (1)
 132. Gwinea Równikowa Gwinea Równikowa (1)
 133. Republika Środkowoafrykańska Republika Środkowoafrykańska (1)
 134. Namibia Namibia (1)
 135. Nowa Kaledonia Nowa Kaledonia (1)
 136. Węgry Węgry (1)
 137. Tadżykistan Tadżykistan (1)
 138. Nikaragua Nikaragua (1)
 139. Kolumbia Kolumbia (1)
 140. Timor Wschodni Timor Wschodni (1)
 141. Skorzystaj z naszej mapy świata, aby szybko i łatwo wyświetlić wszystkie dane potrzebne do poznania, gdzie Abdallah jest powszechnie używane, a gdzie jest to egzotyczne imię. Nasza mapa świata łączy się z bazą danych, która jest regularnie aktualizowana, z nowymi danymi o nazwiskach ludzi na całym świecie. Jeśli nazywasz się Abdallah, masz krewnego o imieniu Abdallah, zastanawiasz się nad nazwaniem postaci w swojej powieści Abdallah lub jest to imię, które wybrałeś dla swojego dziecka, zobacz ile innych osób na świecie możesz znaleźć o tym imieniu i w jakim kraju się znajdują.