Imię Sharon

Pochodzenie imienia „Sharon”

Imię „Sharon” ma głębokie korzenie w historii i kulturze, a jego znaczenie ewoluowało na przestrzeni wieków. W tym artykule zbadamy pochodzenie i znaczenie tej fascynującej nazwy, od jej początków w starożytności po dzisiejsze użycie.

Pochodzenie biblijne

Nazwa „Sharon” ma swoje korzenie w Biblii, gdzie jest wymieniana jako miejsce piękna i płodności. W Starym Testamencie termin „Sharon” odnosi się do płaskiego regionu pomiędzy Górą Karmel a rzeką Jordan, znanego z bujnej roślinności i obfitej dzikiej przyrody.

To skojarzenie z naturalnym pięknem i dobrobytem wpłynęło na znaczenie imienia „Sharon”, które często jest interpretowane jako „piękne” lub „płodne”. W kulturze biblijnej termin „Sharon” kojarzy się także z boską nagrodą i błogosławieństwem, co dodaje temu imieniu duchowy wymiar.

Zastosowanie historyczne

Na przestrzeni dziejów imię „Sharon” było używane w różnych kulturach i czasach, z różną pisownią i wymową. W starożytnej Grecji imię „Sharon” kojarzono z boginią płodności i rolnictwa, wzmacniając jej związek z obfitością i naturalnym pięknem.

W średniowieczu imię „Sharon” stało się popularne w Europie, gdzie zostało przyjęte jako imię żeńskie. W tym okresie znaczenie nazwy nadal ewoluowało, stając się kojarzone z wdziękiem, elegancją i kobiecością.

Nowoczesne znaczenie

Dziś imię „Sharon” jest nadal używane w wielu częściach świata, chociaż w niektórych kulturach jego popularność spadła. Jednak dla tych, którzy noszą to imię, jego znaczenie pozostaje aktualne.

Imię „Sharon” w dalszym ciągu kojarzy się z pięknem, płodnością i wdziękiem, zachowując związek z naturą i duchowością. Dla wielu osób znaczenie imienia „Sharon” nadal stanowi źródło inspiracji i osobistego znaczenia.

Warianty imienia „Sharon”

Oprócz imienia „Sharon” w jego pierwotnej formie istnieje kilka jego wariantów i odmian pochodnych używanych w różnych kulturach i regionach. Warianty te mogą oferować różnorodne znaczenia i niuanse, wzbogacając historię i ewolucję nazwy.

Sharon w innych językach

W języku hiszpańskim imię „Sharon” można znaleźć jako „Sharón”, zachowując oryginalną wymowę, ale dostosowując się do zasad pisowni języka. W języku francuskim imię może pojawić się jako „Sharron” lub „Sharyn”, co odzwierciedla różnice w fonetyce i pisowni języka.

Inne warianty imienia „Sharon” to „Sharronne” w języku angielskim i „Sharona” w języku hebrajskim, każde z własnymi konotacjami kulturowymi i określonymi znaczeniami. Te warianty i pochodne pokazują wszechstronność i możliwość dostosowania imienia „Sharon” w różnych językach i kulturach.

Znaczenie i symbolika wariantów

Chociaż odmiany imienia „Sharon” mogą różnić się pisownią i wymową, wiele z nich zachowuje pierwotne znaczenie imienia. W tych wariantach często pojawia się symbolika związana z pięknem, płodnością i wdziękiem, która dodaje nazwie głębi i bogactwa.

Jednocześnie niektóre warianty imienia „Sharon” mogą nabrać dodatkowych znaczeń lub określonych niuansów kulturowych, odzwierciedlając sposób, w jaki imię zostało przyjęte i zaadaptowane w różnych kontekstach. Te różnice w znaczeniu i symbolice dodają fascynującego wymiaru różnorodności imienia „Sharon”.

Imię „Sharon” w kulturze popularnej

Oprócz swojego znaczenia historycznego i kulturowego, imię „Sharon” odcisnęło na przestrzeni lat swoje piętno w kulturze popularnej. W literaturze, filmie, muzyce i telewizji imię „Sharon” było używane jako symbol piękna, wdzięku i kobiecości.

Znane osoby o imieniu „Sharon”

W branży rozrywkowej kilka wybitnych osobistości nosiło imię „Sharon”, co przyczyniło się do jej popularności i uznania w kulturze popularnej. Aktorka Sharon Stone, znana z ról w filmach takich jak „Nagi instynkt” i „Kasyno”, to przykład sławnej postaci, która rozsławiła nazwisko „Sharon”.

Inne znane osobistości noszące nazwisko „Sharon” to Sharon Osbourne, znana z udziału w programie telewizyjnym „The Osbournes” oraz Sharon Tate, aktorka filmowa, której życie i kariera została tragicznie przerwana. Te przykłady pokazują wpływ i wpływ imienia „Sharon” na światrozrywka i kultura popularna.

Reprezentacja w literaturze i kinie

Imię „Sharon” pojawia się także w wielu dziełach literackich i filmowych, często kojarzonych z silnymi i czarującymi postaciami kobiecymi. Od klasycznych powieści po współczesne filmy – imię „Sharon” było używane w celu wywołania poczucia wdzięku, piękna i charakteru.

W literaturze i filmie imię „Sharon” było przedstawiane na różne sposoby, ukazując bogactwo i wszechstronność tego imienia w kreowaniu zapadających w pamięć i znaczących postaci. Te przykłady pokazują, jak imię „Sharon” ma siłę wywoływania głębokich emocji i znaczeń w kulturze popularnej.

Wnioski dotyczące imienia „Sharon”

Podsumowując, imię „Sharon” ma bogatą historię i znaczenie, które obejmuje kulturę, duchowość i piękno. Imię „Sharon” wykazało swoją wszechstronność i znaczenie w różnych kontekstach, od biblijnego pochodzenia w czasach starożytnych po obecność w dzisiejszej kulturze popularnej.

Czy to w swojej pierwotnej formie, czy w jej odmianach, imię „Sharon” w dalszym ciągu przywołuje poczucie wdzięku, elegancji i płodności, zachowując jednocześnie związek z naturą i pięknem. Przez wieki imię „Sharon” przetrwało jako ponadczasowy symbol znaczenia i piękna.

Dla tych, którzy noszą to imię, czy to jako imię osobiste, czy też jako imię mające szczególne znaczenie w ich życiu, imię „Sharon” reprezentuje wyjątkowe dziedzictwo kulturowe i duchowe, które pozostaje trwałe w czasie. Jego długie i bogate dziedzictwo nadal inspiruje tych, którzy dostrzegają jego piękno i znaczącą symbolikę.Znalazłeś się na tej stronie, ponieważ chcesz dowiedzieć się więcej na temat imienia Sharon. Imię Sharon jest imieniem osobowym, które z pewnością z jakiegoś powodu przykuło Twoją uwagę. Nazwy osobowe takie jak Sharon, to te, które wyróżniają człowieka spośród innych, zapewniając mu osobowość. W połączeniu z nazwiskiem lub nazwiskami, imię Sharon pomaga osobie być znaną i wyjątkową w swojej społeczności.

W przypadku Sharon mamy do czynienia z imieniem, które występuje w wielu krajach. Ale jeśli interesuje cię pochodzenie Sharon, najlepiej jest spojrzeć na kraje, gdzie ma ono największe występowanie, dlatego polecamy odwiedzenie naszej mapy świata z imionami.

Imię Sharon można znaleźć częściej w tych krajach: Stany Zjednoczone, Kenia, Anglia, Kanada i Uganda. Istotne występowanie Sharon w tych krajach sugeruje historyczny związek między nimi.

Sharon to imię, które zaczyna się od litery S. Możesz je znaleźć w naszych listach imion dla dziewczynek, które zaczynają się od S, a także w listach imion z różnych krajów, które zaczynają się od litery S.

Podsumowując, Sharon to piękne imię, które jest nierówno rozpowszechnione na świecie, przy czym Stany Zjednoczone, Kenia, Anglia, Kanada i Uganda są krajami, gdzie występuje najwięcej Sharon. Sharon zaczyna się od litery S i w zasadzie jest imieniem dla dziewczynek, ale najważniejsze w imieniu jest to, że osoba, która je nosi, go lubi.

Nazwa Sharon na świecie

Sharon być może zwróciło Twoją uwagę, ponieważ jest to imię dobrze znane w Twoim kraju. A może Sharon jest egzotycznym imieniem w kraju, w którym mieszkasz? Na pewno nie zastanawiałeś się, ile znasz osób, których imię brzmi Sharon. Na tej stronie możesz dowiedzieć się, w których krajach Sharon jest najczęściej spotykanym imieniem. I oczywiście możesz dowiedzieć się, do którego kraju powinieneś się przeprowadzić, jeśli Twoje nazwisko brzmi Sharon i chcesz być rozpoznawany jako osoba o innym, wyjątkowym nazwisku.

Kraje z największą liczbą osób o imieniu Sharon na świecie

Zobacz mapę imienia Sharon

Jeśli rozważasz imię Sharon jako imię dla swojego syna lub córki, ale chcesz się dowiedzieć, czy jest to imię znane na całym świecie, to trafiłeś na właściwą stronę. Dziś, dzięki nowym technologiom i globalizacji, jesteśmy bardziej połączeni niż kiedykolwiek. Dlatego to na Tobie spoczywa odpowiedzialność za przemyślenie imienia dla Twojego dziecka. Istnieje szansa, że jeśli nazwiesz swoje dziecko Sharon, to później, gdy będzie dorosłe, będzie chciało ocierać się o ludzi z innych części świata. Czy Sharon będzie popularne w tych innych miejscach? Oto Twoja szansa, aby dowiedzieć się, w jakich krajach Sharon jest najbardziej typowym imieniem.

Imię osoby Sharon na mapie

 1. Stany Zjednoczone Stany Zjednoczone (1098905)
 2. Kenia Kenia (298224)
 3. Anglia Anglia (183240)
 4. Kanada Kanada (80132)
 5. Uganda Uganda (68256)
 6. Filipiny Filipiny (57746)
 7. Afryka Południowa Afryka Południowa (45989)
 8. Australia Australia (43579)
 9. Zambia Zambia (38169)
 10. Izrael Izrael (20374)
 11. Szkocja Szkocja (17021)
 12. Niderlandy Niderlandy (14214)
 13. Irlandia Irlandia (12364)
 14. Nowa Zelandia Nowa Zelandia (12201)
 15. Kambodża Kambodża (11743)
 16. Ghana Ghana (11574)
 17. Irlandia Północna Irlandia Północna (11038)
 18. Walia Walia (10936)
 19. Jamajka Jamajka (10869)
 20. Malawi Malawi (8609)
 21. Indie Indie (8415)
 22. Mozambik Mozambik (8160)
 23. Nigeria Nigeria (7077)
 24. Rwanda Rwanda (6285)
 25. Malezja Malezja (5353)
 26. Papua-Nowa Gwinea Papua-Nowa Gwinea (4857)
 27. Sri Lanka Sri Lanka (4793)
 28. Zimbabwe Zimbabwe (4464)
 29. Meksyk Meksyk (4289)
 30. Trynidad i Tobago Trynidad i Tobago (4182)
 31. Arabia Saudyjska Arabia Saudyjska (3497)
 32. Kostaryka Kostaryka (3061)
 33. Gujana Gujana (2582)
 34. Kuwejt Kuwejt (2565)
 35. Tanzania Tanzania (2400)
 36. Peru Peru (2399)
 37. Brazylia Brazylia (2394)
 38. Sudan Sudan (2380)
 39. Chiny Chiny (2363)
 40. Singapur Singapur (2267)
 41. Belgia Belgia (1777)
 42. Bahamy Bahamy (1686)
 43. Tajlandia Tajlandia (1633)
 44. Namibia Namibia (1587)
 45. Gwatemala Gwatemala (1541)
 46. Surinam Surinam (1431)
 47. Wenezuela Wenezuela (1295)
 48. Indonezja Indonezja (1283)
 49. Malta Malta (1233)
 50. Bangladesz Bangladesz (1191)
 51. Barbados Barbados (1174)
 52. Ekwador Ekwador (1152)
 53. Republika Konga Republika Konga (1142)
 54. Fidżi Fidżi (1122)
 55. Niemcy Niemcy (1083)
 56. Etiopia Etiopia (1040)
 57. Hongkong Hongkong (1009)
 58. Demokratyczna Republika Konga Demokratyczna Republika Konga (959)
 59. Egipt Egipt (933)
 60. Botswana Botswana (865)
 61. Hiszpania Hiszpania (850)
 62. Republika Dominikańska Republika Dominikańska (834)
 63. Liberia Liberia (830)
 64. Vanuatu Vanuatu (795)
 65. Katar Katar (777)
 66. Samoa Samoa (730)
 67. Włochy Włochy (710)
 68. Polska Polska (707)
 69. Chile Chile (675)
 70. Panama Panama (670)
 71. Francja Francja (651)
 72. Kamerun Kamerun (648)
 73. Oman Oman (637)
 74. Suazi Suazi (615)
 75. Belize Belize (587)
 76. Honduras Honduras (580)
 77. Wyspy Salomona Wyspy Salomona (575)
 78. Puerto Rico Puerto Rico (552)
 79. Togo Togo (494)
 80. Tajwan Tajwan (437)
 81. Nikaragua Nikaragua (428)
 82. Saint Martin Saint Martin (384)
 83. Bahrajn Bahrajn (370)
 84. Szwajcaria Szwajcaria (343)
 85. Antigua i Barbuda Antigua i Barbuda (342)
 86. Kolumbia Kolumbia (336)
 87. Saint Lucia Saint Lucia (327)
 88. Pakistan Pakistan (327)
 89. Guernsey Guernsey (297)
 90. Saint Vincent i Grenadyny Saint Vincent i Grenadyny (294)
 91. Jersey Jersey (286)
 92. Szwecja Szwecja (284)
 93. Wyspy Dziewicze Stanów Zjednoczonych Wyspy Dziewicze Stanów Zjednoczonych (273)
 94. Kajmany Kajmany (254)
 95. Gabon Gabon (241)
 96. Bermudy Bermudy (240)
 97. Tonga Tonga (226)
 98. Saint Kitts i Nevis Saint Kitts i Nevis (204)
 99. Grenada Grenada (203)
 100. Portugalia Portugalia (203)
 101. Guam Guam (188)
 102. Boliwia Boliwia (182)
 103. Urugwaj Urugwaj (180)
 104. Seszele Seszele (174)
 105. Japonia Japonia (165)
 106. Norwegia Norwegia (162)
 107. Dania Dania (144)
 108. Grecja Grecja (143)
 109. Dominika Dominika (137)
 110. Brunei Brunei (127)
 111. Aruba Aruba (113)
 112. Maroko Maroko (109)
 113. Rosja Rosja (95)
 114. Wyspy Turks i Caicos Wyspy Turks i Caicos (92)
 115. Brytyjskie Wyspy Dziewicze Brytyjskie Wyspy Dziewicze (84)
 116. Korea Południowa Korea Południowa (82)
 117. Iran Iran (78)
 118. Irak Irak (77)
 119. Austria Austria (75)
 120. Republika Czeska Republika Czeska (68)
 121. Liban Liban (65)
 122. Gibraltar Gibraltar (63)
 123. Zjednoczone Emiraty Arabskie Zjednoczone Emiraty Arabskie (61)
 124. Wyspy Marshalla Wyspy Marshalla (61)
 125. Luksemburg Luksemburg (55)
 126. Salwador Salwador (47)
 127. Argentyna Argentyna (46)
 128. Finlandia Finlandia (40)
 129. Anguilla Anguilla (39)
 130. Cypr Cypr (35)
 131. Węgry Węgry (35)
 132. Samoa Amerykańskie Samoa Amerykańskie (34)
 133. Mariany Północne Mariany Północne (32)
 134. Polinezja Francuska Polinezja Francuska (27)
 135. Makau Makau (26)
 136. Mongolia Mongolia (25)
 137. Nowa Kaledonia Nowa Kaledonia (22)
 138. Turcja Turcja (22)
 139. Afganistan Afganistan (18)
 140. Wyspy Cooka Wyspy Cooka (18)
 141. Wietnam Wietnam (18)
 142. Święta Helena Święta Helena (18)
 143. Wyspa Man Wyspa Man (17)
 144. Gambia Gambia (16)
 145. Burundi Burundi (16)
 146. Paragwaj Paragwaj (16)
 147. Albania Albania (12)
 148. Nauru Nauru (12)
 149. Jordania Jordania (11)
 150. Estonia Estonia (11)
 151. Ukraina Ukraina (10)
 152. Islandia Islandia (10)
 153. Uzbekistan Uzbekistan (9)
 154. Tunezja Tunezja (9)
 155. Madagaskar Madagaskar (9)
 156. Myanmar Myanmar (9)
 157. Montserrat Montserrat (8)
 158. Azerbejdżan Azerbejdżan (8)
 159. Bułgaria Bułgaria (8)
 160. Falklandy Falklandy (8)
 161. Haiti Haiti (7)
 162. Wyspy Owcze Wyspy Owcze (6)
 163. Nepal Nepal (6)
 164. Benin Benin (6)
 165. Mikronezja Mikronezja (5)
 166. Rumunia Rumunia (5)
 167. Wybrzeże Kości Słoniowej Wybrzeże Kości Słoniowej (5)
 168. Kazachstan Kazachstan (5)
 169. Senegal Senegal (5)
 170. Lesotho Lesotho (5)
 171. Monako Monako (5)
 172. Angola Angola (4)
 173. Wyspa Norfolk Wyspa Norfolk (4)
 174. Laos Laos (4)
 175. Timor Wschodni Timor Wschodni (4)
 176. Kirgistan Kirgistan (3)
 177. Mauritius Mauritius (2)
 178. Malediwy Malediwy (2)
 179. Bośnia i Hercegowina Bośnia i Hercegowina (2)
 180. Litwa Litwa (2)
 181. Algieria Algieria (2)
 182. Bhutan Bhutan (1)
 183. Białoruś Białoruś (1)
 184. Serbia Serbia (1)
 185. Komory Komory (1)
 186. Gruzja Gruzja (1)
 187. Armenia Armenia (1)
 188. Słowenia Słowenia (1)
 189. Słowacja Słowacja (1)
 190. Sierra Leone Sierra Leone (1)
 191. Jemen Jemen (1)
 192. Wyspy Zielonego Przylądka Wyspy Zielonego Przylądka (1)
 193. Somalia Somalia (1)
 194. Liechtenstein Liechtenstein (1)
 195. Sudan Południowy Sudan Południowy (1)
 196. Wyspy Świętego Tomasza i Książęca Wyspy Świętego Tomasza i Książęca (1)
 197. Chorwacja Chorwacja (1)
 198. Syria Syria (1)
 199. Burkina Faso Burkina Faso (1)
 200. Łotwa Łotwa (1)
 201. Skorzystaj z naszej mapy świata, aby szybko i łatwo wyświetlić wszystkie dane potrzebne do poznania, gdzie Sharon jest powszechnie używane, a gdzie jest to egzotyczne imię. Nasza mapa świata łączy się z bazą danych, która jest regularnie aktualizowana, z nowymi danymi o nazwiskach ludzi na całym świecie. Jeśli nazywasz się Sharon, masz krewnego o imieniu Sharon, zastanawiasz się nad nazwaniem postaci w swojej powieści Sharon lub jest to imię, które wybrałeś dla swojego dziecka, zobacz ile innych osób na świecie możesz znaleźć o tym imieniu i w jakim kraju się znajdują.